SMUTNÁ SPRÁVA: Hudobná scéna utrpela ďalšiu stratu. Nečakane zomrel známy spevák

Vo veku 74 rokov zomrel John Lawton, bývalý spevák skupín Lucifer’s Friend a Uriah Heep. Súčasní členovia Uriah Heep to v utorok oznámili na Facebooku. Spevák zomrel 29. júna. Podľa kapely sa to stalo náhle a nečakane.

„S hlbokým zármutkom oznamujeme zdrvujúcu a tragickú správu, že John Lawton náhle a úplne nečakane zomrel 29. júna 2021,“ uviedli členovia Uriah Heep.

Podľa nich hudobník netrpel žiadnou chorobou, o to nepochopiteľnejší je tento incident. „Zomrel v tichosti so svojou manželkou po boku,“ dodala kapela. Obrad sa bude konať v úzkom kruhu rodiny a blízkych.

Lawton sa narodil 11. júna 1946 v Halifaxe v Anglicku. Spolu s nemeckými hudobníkmi Dieterom Hornsom, Petrom Hechtom, Joachimom Rietenbachom a Petrom Hessleinom založil v Hamburgu skupinu Lucifer’s Friend.

Lucifer’s Friend na svojich prvých albumoch kombinovali hard rock s progresívnym rockom a kraut rockom. Lawton spieval so skupinou v rokoch 1970 až 1976, pričom sa do nej nakrátko vrátil v rokoch 1981 až 1982.

Naposledy sa do skupiny vrátil v roku 2014 a zostal jej členom až do svojej nečakanej smrti. Nahral s nimi napríklad ich debutový eponymný album a album Banquet.

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com