SMUTNÁ SPRÁVA: Hudobná scéna utrpela ďalšiu stratu. Nečakane zomrel známy hudobník

Vo veku 72 rokov zomrel americký hudobník Dusty Hill, ktorý viac ako päť desaťročí pôsobil ako basgitarista rockovej skupiny ZZ Top. Podľa časopisu Rolling Stone to oznámili zostávajúci dvaja členovia texaského tria, Billy Gibbons a Frank Beard. Podľa vyhlásenia kapely zomrel ich spoluhráč v spánku vo svojom dome v Houstone.

Budúci basgitarista sa narodil 19. mája 1949 v Dallase ako Joseph Michael Hill. Časopis Rolling Stone napísal, že na basgitaru začal hrať v trinástich rokoch. V jednom rozhovore pred niekoľkými rokmi povedal, že na rozdiel od „väčšiny basgitaristov“ nezačínal s klasickou gitarou, ale ako spevák.

S Gibbonsom a Beardom sa spojil tesne pred dokončením prvého albumu ZZ Top; prvý štúdiový album vyšiel v roku 1971 a formácia má na svojom konte celkovo pätnásť albumov, v ktorých kombinuje hard rock, blues rock či tzv. južanský rock. Posledný album La Futura vyšiel v roku 2012. V roku 2004 bolo trio uvedené do Rock and rollovej siene slávy.

Pred časom bol Hill hospitalizovaný so zranením bedrového kĺbu a skupina bola nútená odohrať niekoľko koncertov s náhradníkom Elwoodom Francisom. Či to však nejako súvisí s úmrtím, zatiaľ nepotvrdil žiadny oficiálny zdroj.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com