SMUTNÁ SPRÁVA: Filmová scéna utrpela ďalšiu stratu. Nečakane zomrel známy filmový režisér († 65)

Zomrel britský režisér Roger Michell, ktorý natočil romantickú komédiu Notting Hill s Hughom Grantom a Juliou Robertsovou. Jeho smrť oznámila jeho rodina v stredu, informovala agentúra Press Association. Michell mal 65 rokov.

 

Po kariére divadelného režiséra sa Michell presadil ako filmár v 90. rokoch, keď na seba upozornil úspešnou adaptáciou románu Jane Austenovej Anna Elliotová (Persuasion), za ktorú získal cenu Bafta.

V roku 1999 to bol Notting Hill, romantický príbeh londýnskeho kníhkupca, ktorý sa zamiluje do americkej hollywoodskej hviezdy, a stal sa jedným z najvýnosnejších filmov v histórii britskej kinematografie.

V Michellovej filmografii dominujú romantické komédie. V roku 2004 nakrútil adaptáciu románu Iana McEwana Nezničiteľná láska, po ktorej nasledovali filmy Venuša (2006), Pekne vstávať (2010) a Moja sesternica Rachel (2017).

Michell sa narodil v roku 1956 v rodine britského diplomata v Južnej Afrike. V detstve žil v Bejrúte, Damasku a Prahe. Vzdelanie získal na univerzite v Cambridge.

zdroj: theguardian.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com