SMUTNÁ SPRÁVA! Ďalšia smrť v hudobnom svete: Vo veku 72 rokov zomrel legendárny hudobník!

Po krátkej chorobe zomrel Alan White, bubeník slávnej rockovej skupiny Yes. Mal 72 rokov.

Alan White sa pripojil k Yes v roku 1972 a spolu s kapelou sa zapísal do histórie progresívneho rocku. V skupine zostal päťdesiat rokov.

Okrem Yes spolupracoval aj s Georgeom Harrisonom a Johnom Lennonom a skupinou Plastic Ono Band – hral na nahrávkach Instant Karma a Imagine.

„Počas svojej šesťdesiatročnej kariéry bol Alan pre mnohých ľudí rockovou hviezdou. Uznávaná rocková hviezda pre fanúšikov na celom svete a kamarát, džentlmen a priateľ pre všetkých, ktorí ho spoznali,“ uviedla rodina.

White sa narodil v roku 1949 v anglickom meste Pelton. Na bicie začal hrať v dvanástich rokoch a už ako tínedžer vystupoval v kluboch.

Jeho kariéra sa rozbehla, keď mu v roku 1969 zavolal John Lennon.

„Myslel som si, že ide o kamaráta, ktorý si robí srandu, a tak som položil telefón,“ spomína White v roku 2019. Potom zavolal znova a Lennon mu povedal, že potrebuje bubeníka na koncert v Toronte. Na druhý deň ho navštívil.

Po koncerte mu Lennon ponúkol spoluprácu na nahrávke Imagine.

S Yes nahral inovatívne albumy ako Tales From Topographic Oceans a Relayer, ako aj popovejšie veci z 80. rokov vrátane hitu Owner Of a Lonely Heart. V roku 2021 sa podieľal na albume The Quest.

V osemdesiatych rokoch hral aj s Jimmym Pageom v projekte XYZ, čo znamenalo „Ex Yes a Zeppelin“.

zdroj: billboard.com

 

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com