SMUTNÁ SPRÁVA! Ďalší chlapec (†6) zomrel po otrave hubami

Prípad detí z Afganistanu, ktoré sa otrávili hubami v centre pre cudzincov pri Varšave, sa skončil tragicky. Po tom, čo päťročnému chlapcovi diagnostikovali mozgovú smrť, lekári ju diagnostikovali aj jeho šesťročnému bratovi. Po transplantácii pečene sa jeho stav výrazne zhoršil.

Šesťročný chlapec bol aj po transplantácii pečene v ohrození života. „Lekári vo štvrtok informovali, že prognóza je veľmi zlá a padli aj prvé slová o mozgovej smrti. Uviedol portál Onet.pl.

Chlapec tak zomrel krátko po tom, ako lekári diagnostikovali mozgovú smrť aj u jeho päťročného brata. Jed nezvratne poškodil jeho centrálny nervový systém. Chlapci a 17-ročné dievča sa otrávili po tom, čo zjedli polievku z muchotrávok. Mali ich zbierať na pôde centra pre cudzincov v Poľsku.

Podľa vyšetrovateľov huby konzumovali rodičia a štyri deti. Lekári však uviedli, že priebeh dospelých nebol vážny. Najmladšie deti boli kritické, pretože mali nižšiu telesnú hmotnosť. Toxíny preto vážne poškodili ich pečeň a nervový systém.

Otec chlapcov povedal, že huby zbierali preto, lebo v centre nedostávali veľa jedla. Tamojšie úrady to však popierajú. V prvý deň pobytu v Poľsku mala rodina po príchode dostať obed o dvoch chodoch a ďalšie jedlo v balíčku.

Rodina bola evakuovaná z Afganistanu po tom, ako Taliban prevzal kontrolu nad hlavným mestom Kábul. Otec rodiny dlhé roky spolupracoval s britskou armádou a pomáhal jej vojakom.

 

zdroj: onet.pl

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com