Smiala som sa kamarátke, že si dáva cesnak pod vankúš. Keď som zistila dôvod, začala som to robiť tiež! ÚČINOK VÁS PREKVAPÍ

Cesnak je nielen skvelým doplnkom jedál a zabijakom mnohých chorôb. Má mnoho ďalších využití. Jedna z nich je skutočne prekvapujúca.

Čo sa oplatí vedieť o cesnaku?

Má pomerne málo kalórií, približne 100 na 100 gramov. Našťastie stačí pridať len trochu do obľúbených jedál, aby ste si ho obľúbili. Cesnak obsahuje komplexné sacharidy a bielkoviny, ako aj dôležité minerály a vitamíny, napríklad vitamín B, sodík, draslík a horčík.

Obsahuje tiež veľa alicínu, zlúčeniny síry, ktorá môže byť užitočná proti niektorým vírusom. Okrem toho cesnak obsahuje antioxidanty a protizápalové zlúčeniny, ktoré zlepšujú fungovanie prakticky všetkých telesných systémov.

Pravidelná konzumácia cesnaku podporuje kardiovaskulárny systém. Môže znížiť hladinu zlého cholesterolu a regulovať krvný tlak. Odporúča sa pri metabolických poruchách a problémoch s dýchaním. Predpokladá sa, že cesnak zabraňuje predčasnému starnutiu tým, že potláča aktivitu voľných radikálov, čím zastavuje vznik vrások a jemných liniek.

Dobre, ale prečo spať s cesnakom pod vankúšom?

Ukázalo sa, že tento postup je starým ľudovým liekom na nespavosť. Šňupanie alicínu spojeného so sírou môže mať upokojujúci účinok, ktorý vám pomôže zaspať a spať celú noc. Znie to trochu zvláštne, že taká silná a výrazná vôňa môže byť upokojujúca, ale mnohí ľudia potvrdzujú, že to funguje.

Ako si to vysvetľujete? Jedným z dôvodov upokojujúcich vlastností cesnaku môže byť to, že jeho vôňa pomáha uvoľniť nosové priechody, vďaka čomu sa nám lepšie dýcha. Môžeme tiež zistiť, že spanie s cesnakom pod vankúšom nám poskytuje lepšiu imunitu.

Horčík podporuje hlboký, regeneračný spánok tým, že pomáha udržiavať zdravú hladinu GABA, čo je neurotransmiter, ktorý znižuje aktivitu neurónov v mozgu a centrálnom nervovom systéme, čo zvyšuje uvoľnenie a znižuje stres. Predpokladá sa, že draslík zvyšuje účinnosť spánku a znižuje počet prebudení po zaspávaní. Ak máte dostatok týchto živín v každodennej strave, nemusíte pred spaním jesť cesnak. Ak to však chcete vyskúšať, existuje ľudový liek.

Hovoríme o teplom mlieku a cesnakovom nápoji. Rozdrvený klinček varte asi tri minúty v pohári mlieka. Nič v recepte nie je vytesané do kameňa, takže ak sa chcete pohrať s cesnakom/mliečkom, musíte ho mať so sebou. Nechajte odvar vychladnúť, odstráňte klinček a pridajte lyžičku medu. Pre najlepší účinok pite doma pred spaním asi 30 minút pred tým, ako si ľahnete.

Ak sa vám pri pomyslení na pitie tohto odvaru hnusí, môžete použiť cesnakové kapsule. Nefungujú tak dobre ako čerstvé, ale sú lepšie ako nič. Uvedomte si, že vysoké dávky cesnaku môžu ovplyvniť niektoré lieky a doplnky stravy obsahujú rôzne množstvo cesnaku. Ak sa chystáte užívať nejaký doplnok, je najlepšie poradiť sa so svojím lekárom.

Jedno upozornenie, ak máte domáce zvieratá, ktoré s vami radi spia – cesnak je pre psy a mačky toxický. V tejto situácii sa musíte zdržať skrývania strúčikov cesnaku pod vankúšom.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

Zdroj: kobieta.onet.pl

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com