Slovenský lekár to už nevydržal a povedal to na rovinu: Takýto je rozdiel medzi Slovenskou a Švédskou nemocnicou!

Anesteziológ s 25-ročnou praxou by sa chcel prihovoriť ľuďom, poradiť im z vlastných skúseností z práce…

Celé vyjadrenie tu:

„Chcel by som sa prihovoriť ľuďom, poradiť im z vlastných skúseností z práce…
Som lekár so špecializáciou v odbore anestéziológia a intenzívna medicína, mám 25-ročnú prax, pracujem striedavo na Slovensku a vo Švédsku. V oboch krajinách pracujem vo väčších okresných nemocniciach. Vo Švédsku nemáme v celej nemocnici žiadneho pacienta s ochorením na covid. Iba občas sú tam jeden-dvaja ľahší pacienti… Vo Švédsku je omnoho väčšia preočkovanosť obyvateľstva ako u nás.
Tu na Slovensku pracujem na OAIM (ARO) aj na reprofilizovanom internom covid oddelení. V období pandémie sa venujem najmä ťažko chorým pacientom s covidom, čiže s ťažkým obojstranným zápalom pľúc. Na covid oddelení sa denno-denne stretávam s pacientami, ktorí majú taký ťažký zápal pľúc, že im už nestačí liečba kyslíkovou maskou, ale potrebujú veľmi vysoké dávky kyslíka cez vysokovýkonné prístroje, ktorých máme k dispozícii 10 a trvale sú v obehu, všetky napojené na pacientoch. Všetci títo pacienti sú veľmi vyčerpaní, nevládzu dýchať, doslova sa dusia a sú na pokraji života, pretože ak už ani tieto vysoké dávky kyslíka nebudú stačiť na okysličenie tela, človeku hrozí zadusenie. V takom prípade musím pacientovi vysvetliť, že jediným riešením je, že ho musím uspať a napojiť na ventilátor. Takého pacienta preložíme na OAIM (ARO), kde máme 6 takýchto lôžok s ventilátormi. Žiaľ, tu i napriek maximálnej profesionálnej starostlivosti u pacienta v umelom spánku a na umelej ventilácii pľúc, sa covidový zápal pľúc ďalej zhoršuje a väčšina pacientov nám po niekoľkých dňoch až týždňoch zomiera.
Takmer všetci títo pacienti, u ktorých sa takto veľmi rozšíril zápal pľúc, boli NEZAOČKOVANÍ. Počas celej tejto jesennej pandemickej vlny nám v nemocnici už zomrelo niekoľko desiatok nezaočkovaných pacientov vo veku 50 a viac rokov, niektorí z nich boli dovtedy úplne zdraví. Zomreli tiež dvaja pacienti, ktorí boli zaočkovaní, z nich jeden bol 80-nik a druhá ťažko chorá onkologická pacientka, 70-nička.
Na základe tejto mojej praxe, v ktorej sa venujem tým najťažším pacientom s covidom, by som sa chcel prihovoriť a poradiť všetkým Vám vo veku nad 40 rokov, lebo u Vás je to riziko najväčšie. ZAOČKUJTE SA. Očkovanie Vám veľmi-veľmi zväčší šancu na to, že práve Vám sa covid nerozšíri v pľúcach a že neukončí predčasne Váš život. Nečakajte, neváhajte s očkovaním. Nikto z nás nevieme, či to nabudúce nebudem práve ja…
…za seba aj za mojich kolegov lekárov, sestričky, sanitárky, upratovačky, všetkých, kto vo dne-v noci veľa hodín trávime v zamorenom covidovom prostredí medzi pacientami, kde pomáhame zachraňovať zdravie a životy ľudí s covidom, ktorí sú vysoko nákazliví… najmä VĎAKA TOMU, ŽE SME ZAOČKOVANÍ, tak menej riskujeme vlastné zdravie i život, keď chodíme medzi chorých, potláčame strach, no máme obrovský rešpekt a robíme všetko najlepšie ako vieme, aby sme pomohli ľuďom s touto hroznou chorobou, aby prežili, aby vyzdraveli… Všetko, čo je v našich silách, tu robíme pre nich…
Ďakujem Vám, ak ste sa rozhodli zaočkovať.“ napísal lekár na facebooku.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com