Slovensko dostalo od Veľkej Británie 67 germicídnych žiaričov, pôjdu do nemocnice i na odberové miesta

Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska darovalo Slovensku 67 nových germicídnych žiaričov na pomoc obyvateľom v boji proti pandémii COVID-19.

Využité budú napríklad v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku, alebo aj v odberových miestach, v ktorých pôsobia príslušníci Ozbrojených síl SR. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR (MO SR) Martina Kovaľ Kakaščíková.

Dar za viac ako tridsať miliónov eur

Za dar od Spojeného kráľovstva v mene rezortu obrany sa v piatok mimoriadnemu a splnomocnenému veľvyslancovi Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska Nigelovi Bakerovi osobne poďakoval štátny tajomník MO SR Marian Majer.

Dar, ktorého hodnota je 31 300 eur, je z grantu Spojeného kráľovstva.

Majer informoval Bakera aj o aktuálnej situácii

Štátny tajomník Majer zároveň informoval Nigela Bakera o aktuálnej situácii v súvislosti so šírením vírusu COVID-19 na Slovensku, ako aj o plnení asistenčných úloh príslušníkov Ozbrojených síl SR v rámci domáceho krízového manažmentu.

Pozornosť venovali aj bilaterálnej spolupráci v oblasti vzdelávania a výcviku vojakov či budúcim možnostiam účasti jednotlivých zložiek ozbrojených síl oboch krajín na spoločných medzinárodných cvičeniach.

 

zdroj: SITA, Foto: www.facebook.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com