Slovensko čaká počas vianoc LOCKDOWN: Aké obmedzenia pre nás vláda chystá?

Slovensko čaká pravdepodobne počas vianoc lockdown. Jeho formu a termín však oznámia členovia vlády až po stredajšom rokovaní kabinetu.

Ministra Krajčího mrzí situácia v nemocniciach. Pribúdajú totiž počty pacientov, ktorí potrebujú starostlivosť. „Už ich je cez dvetisíc a zdá sa, že to bude v ďalších dňoch pribúdať. Dúfam, že nie veľkým tempom,“ povedal Krajčí.

Aké obmedzenia pre nás vláda chystá?

Aj o tomto návrhu sa teraz rokuje:

  • Lockdown by mal začať už od 21. decembra a až do 10. januára.
  • Lyžiarske strediská a vleky zostanú zrejme otvorené.. Od 14. decembra však bude potrebný test s negatívnym výsledkom nie starší ako 72 hodín.
  • Od 21. decembra do 10. januára sa zatvorí maloobchod, výnimku by mali mať potraviny, drogéria, banky, telekomunikácie…Obmedzenie by sa nemalo týkať ani služieb, kde sa bude nachádzať jeden zákazník v prevádzke (napr. kaderníctvo).
  • Vzbura priniesla reštauráciám ďalšie obmedzenia. Ich terasy zavrú zrejme už od tohto piatka 11. decembra. Budú môcť však vydávať jedlo so sebou.
  • Pracovnú činnosť nebudú mať ľudia obmedzenú. Zamestnávatelia, ktorí zamestnávajú viac ako 500 ľudí však budú musieť od 28. 12. zabezpečiť testovanie. Od štátu by naň mali dostať príspevok.

Nie je zatiaľ jasné, či bude na Vianoce možný pohyb medzi okresmi.

 

zdroj: SITA, tvnoviny.sk

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com