Slovák Michal si dovolil v komentári namietať Igorovi Matovičovi: Premiér ihneď rýchlo REAGOVAL

Premiér Igor Matovič ani počas vianočných sviatkov nezaháľa a každodenne sa prostredníctvom statusov na sociálnej sieti Facebooku prihovára občanom Slovenska. Jeden z jeho príspevkov vyvolal miernu výmenu názorov medzi ním a jedným z komentujúcich Slovákov. Kto má z nich má pravdu? 

“Skvelá správa z Trenčína. Primátor Trenčína Richard Rybníček sa rozhodol, že nebude počúvať obľúbenú pesničku, ako sa všetko nedá … a zorganizoval komunitné plošné testovanie v Trenčíne. Výsledky? Prišlo 21 660 ľudí a 560 z nich AG test povedal, že sú pozitívni. Z nich však bolo 159 bez príznakov (asymptomatických) a keďže pri nich je AG test nepresnejší, tí išli na pretestovanie PCR testami. Výsledok? 11 ľuďom PCR test vyšiel negatívny,” napísal milo Igor Matovič s tým, že štát poskytne testy ktorémukoľvek primátorovi či starostovi, ktorý sa rozhodne ísť cestou pána primátora Rybníčka. Na jeho status reagovali veľmi veľa ľudí. Jedným z nich však bol aj Michal a hádka bola na svete.

“No nie, pán Matovič. V Trenčíne to nevyšlo “len na 5 z 10 000 testovaných ľudí” čo sa týka falošnej pozitivity testovaných, a to z jednoduchého dôvodu, a ten je, že na PCR sa dodatočne pretestovalo len 159 osôb, ako sám píšete, a nie všetkých 21 660 otestovaných na AG testy. Tú optiku nazerania na skutočnosť, ste si dosť zle nastavili,” napísal Michal, na čo vzápätí reagoval aj premiér Igor Matovič. “Nie nie… len hlupak by zisťoval použitím PCR testov falošnú pozitivitu na 21 100 negatívne testovaných ľuďoch. Skúste si ešte raz po sebe prečítať a pichopiť napísané. Inak – falošná pozitivita sa zisťuje len z pozitívne testovaných a tých bolo v TN 560 ľudí. Vedci priamo navrhli nezisťovať falošnosť pri symptomatických, lebo tam ani falošná pozitivita neexistuje a merali ju len na asymptomatických. S tým, že špecificita sa prepočítava na celú testovanú skupinu. Je to len základná matika, nič viac.”

Zdroj: Facebook Igor Matovič

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com