Slováci, vyskúšajte tieto domáce hnojivá a vaše rastliny budú zdravšie než kedykoľvek predtým!

Záhradkárstvo a samotné pestovanie kvetín nie je jednoduché. Najmä ak máte doma niekoľko druhov rastlín. Každá sa správa inak, každá si vyžaduje osobitý prístup v opatere a nehovoriac o zmenách počas zmeny ročných období.

Každá rastlina občas vyžaduje hnojenie. Izbové rastliny vyžadujú pravidelné dodanie minerálov či vitamínov, pretože ich nedostatok spôsobuje zoslabenie rastliny. Tak ako sme spomínali, každá rastlina potrebuje niečo iné. Aby ste nemuseli kupovať hnojivá jednotlivo, pripravte si doma vlastné. Postup je jednoduchý a všetky prísady máte doma vždy po ruke.

Banánová kôra:
Banánová kôra je veľmi užitočná pri presádzaní. Skúste kôru pomlieť v mlynčeku na mäso. Najprv pripravte drenážnu vrstvu, následne pridajte na vrch banánovú kôru a potom pridajte hlinu. Kôra je skvelým zdrojom draslíka a iných látok, ktoré podporujú rast.

Vitamín B12:
Tento vitamín je najlepšou voľbou pri pestovaní fialiek. Zrieďte jednu ampulku vitamínu s litrom destilovanej vody. Rastlinu takto polievajte dvakrát mesačne.

Roztok aspirínu:
Aspirín nepomáha len nám pri bolesti hlavy, ale aj rastlinám v momente vädnutia či zoslabenia. Keď spozorujete tieto zmeny na vašej rastlinke, rozpustite jednu tabletu v litri vody. Každých pár dní potom pokropte rastlinu.

Sladká voda:
Pre rastliny nie je sladká voda škodlivá, práve naopak, mnohé rastliny ju obľubujú a najmä kaktusy. Pred polievaním pridajte polovicu kávovej lyžičky cukru k 100 ml vody.

A opäť kôra:
Ak práve nemáte po ruke kôru z banánov, skúste kôru z citrusových plodov alebo z granátového jablka. Šupky z plodov namočte na jeden deň do vody. Takáto voda je bohatá na živiny a vhodná najmä pre kvitnúce kvety.

Aloe vera:
To je vhodné počas zimných mesiacov. Podobne ako aj iné spomenuté prísady, aj táto je skvelou výživovou možnosťou. Jednu lyžičku aloe vera zmiešajte s litrom vody a zalievajte podľa potreby.

Mlieko:
Touto prísadou rozhodne kvety zalievať nebudeme, ale budeme ňou potierať listy. Mlieko je skvelou pomôckou pri udržiavaní plnohodnotného stavu listoch fikusov. Pomáha ich udržiavať pevné, lesklé a neporušené.

Všetky tieto prísady sú v súhre s prírodou a z prírody pochádzajú, nemusíte sa teda obávať zhoršeného stavu. Tieto spôsoby často aplikovali aj naše staré mamy a ich rastliny vydržali celý rok krásne a zdravé. Vyskúšajte ich aj vy.

ZDROJ: sovkusom.ru

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com