Slováci, TOTO by ste na záhrade nechceli! Vystrašený muž volal okamžite pomoc!

Nepríjemné prekvapenie, ktoré by chcel asi len málokto z nás zažiť. Majiteľ domu v Queenslande našiel na svojej záhrade hada. Prvotný šok neskôr vystriedal strach. Jeho obavy sa potvrdili po príchode experta na hady, ktorý potvrdil, že ide o nebezpečný druh.

Tichý votrelec sa ukrýval v záhrade. Majiteľ domu si hada všimol v okolí garáže, v blízkosti záhrady a okamžite zavolal odbornú pomoc. Odborník na hady Christian Andersen potvrdil, že ide o jedovatý druh, na druhej strane pre človek by nemal byť nebezpečný. Podľa odborníka išlo o hada známeho ako Demansia psammophis, zvykne sa označovať aj ako „gepard hadieho sveta“.

Niektorí odborníci tvrdia, že sa dokáže pohybovať rýchlosťou blesku. Kvôli jej vzhľadu si ju ľudia často zamieňajú s oveľa nebezpečnejším druhom hadu, Pakobrou východnou. Uhryznutie tohto hadu môže a vo väčšine prípadov aj býva smrteľné.

Had má okrem týchto aj iné vlastnosti. Dokáže so svojím okolím splývať, čím je voľným okom veľmi ťažko rozoznateľný.

„Jed tohto druhu nie je pre človeka nebezpečný. Napriek tomu sa stáva, že utrpí anafylaktickú reakciu, preto sa doporučuje návšteva lekára. Uhryznutie hadom by sa nemalo podceniť,“ uvádza na záver odborník na hady.

Asi málokto z nás by si želal zažiť niečo podobné. No aj v tomto prípade platí, že je veľmi dôležité zachovať si hladnú hlavu a konať s rozvahou.

ZDROJ: msn.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com