Slováci, POZOR! VLÁDA VYHLÁSILA MIMORIADNU SITUÁCIU, PLATIA ZMENY V ZÁKONOCH!

Vláda SR s platnosťou od soboty od 12:00 vyhlásila mimoriadnu situáciu. Súvisí to s hromadným prílevom cudzincov na územie Slovenskej republiky, ktorý spôsobuje ozbrojený konflikt na Ukrajine.
Návrh predložil na rokovanie vlády minister vnútra Roman Mikulec.
Cieľom je utvoriť podmienky na prijatie nevyhnutných opatrení na zamedzenie a zmiernenie následkov mimoriadnej udalosti v súvislosti s hromadným prílevom cudzincov na naše územie.
Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala zákon o niektorých opatreniach v súvislosti so situáciou na Ukrajine, ktorý v piatok schválila vláda a následne aj parlament. Obsahuje zmeny v zákone o civilnej ochrane obyvateľstve, zákone o azyle, zákone o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy a zákone o kybernetickej bezpečnosti.
Vyhlásenie mimoriadnej situácie z dôvodu hromadného prílevu cudzincov umožnila práve novela zákona o civilnej ochrane obyvateľstva. Vyhlásením mimoriadnej situácie sa tak môžu realizovať opatrenia hospodárskej mobilizácie pre zabezpečenie ubytovania, nevyhnutnú organizáciu dopravného a zdravotníckeho zabezpečenia, ako aj s tým súvisiace ukladanie pracovnej povinnosti.
ℹ️ VIAC o zmenách v zákonoch TU:

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com