Slováci, POZOR! Vláda schválila 100-eurové príspevky ľuďom. POZRITE, kto sa môže tešiť!

Príspevky náhradným rodičom, ľuďom v hmotnej núdzi, na opatrovanie a príspevky osobným asistentom sa za máj jednorazovo zvýšia o sto eur. Vyplýva to z materiálov, ktoré v stredu schválila vláda.

Kabinet Eduarda Hegera (OĽANO) novelizoval nariadenia vlády o niektorých opatreniach v oblasti sociálnych vecí, rodiny a služieb zamestnanosti v čase mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu vyhláseného v súvislosti s ochorením COVID-19.

„Nariadenie sa predkladá z dôvodu zvýšenej miery inflácie, ktorá bola spôsobená ekonomickými dôsledkami pandémie ochorenia COVID-19, a rieši niektoré otázky v súvislosti s uvoľnením opatrení prijatých na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19. Ako reakcia na nárast cien sa navrhuje jednorazovo zvýšiť za máj 2022 opakovaný príspevok náhradnému rodičovi o 100 eur, pomoc v hmotnej núdzi o 100 eur a peňažný príspevok na opatrovanie o 100 eur,“ uviedlo ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny.

Najviac ohrozené skupiny obyvateľov dostanú jednorazový príspevok vo výške 100 €.
Pomoc v celkovej výške 22 miliónov € vláda prerozdelí vybraným skupinám sociálne slabších občanov.
Cieľom je aspoň čiastočne zmierniť vplyv zvyšujúcej sa inflácie a pomôcť občanom s výdavkami na energie, bývanie či potraviny.

Inflačnú pomoc dostanú:
🔹 domácnosti v hmotnej núdzi
🔹 náhradní rodičia
🔹 poberatelia príspevku na opatrovanie
🔹 osoby vykonávajúce osobnú asistenciu
🔹 osoby, ktoré sa starajú o ŤZP alebo o osoby staršie ako 80 rokov (bez príspevku na opatrovanie)
🔹 osoby nad 62 rokov (ktorí nie sú poberateľmi dôchodku)

Inflačná pomoc bude vyplatená v júni 2022 
Táto poskytnutá pomoc sa nebude považovať za príjem osoby teda neprídu o pomoc v hmotnej núdzi a nebude mať vplyv ani na výšku príspevku na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia.

Viac informácií o inflačnej pomoci nájdete na webovej stránke www.employment.gov.sk

zdroj: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky.

 

 

13 komentárov k “Slováci, POZOR! Vláda schválila 100-eurové príspevky ľuďom. POZRITE, kto sa môže tešiť!”

  • Bývam v zahraničí v nemecku a poberám dvôchodok len 220€ to mam na nájom, elektrinu a ešte aj stoho žiť, hanbiť sa musím za slovensko.

   Odpovedať
 1. A co pracujúci ľudia ktorý majú deti a žijú bod výplaty do výplaty. Prežívajú a stou to dražobná pracujúcich utlacajú, nemajú s coho Zita životná úroveň klesla o 1000 percent

  Odpovedať
 2. A čo invalidný dôchodcovia ZTP?
  Mam 126 euro dôchodku. Ja nemám nárok na nič áno má sociálne dávky. Prekračujem limit 🤦‍♀️

  Odpovedať
 3. A čo ZŤP a dôchodcovia ,ktorí stovky € doplácajú na lieky a zdravotnícke pomôcky,len aby mohli dennodenne prežíť.Na tích ste nepomysli, každý s Vás zostarne a
  raz ochorie,vy vládne poslanecké hyeny.

  Odpovedať
 4. A čo ZŤP a dôchodcovia ,ktorí stovky € doplácajú na lieky a zdravotnícke pomôcky,len aby mohli dennodenne prežíť.Na tích ste nepomysli, každý s Vás zostarne a
  raz ochorie.

  Odpovedať
 5. Zebi vás šľak trafil takú vládu pojebanu my čo pracujeme nemáme nárok čo máme po tri deti naše deti sú znevýhodnené hanba vam

  Odpovedať
 6. Nemôžem ísť lekárovi aj keď by som potrebovala, otvoríte dvere do ambulancie a hneď od Vás pýtajú peniaze. 20, 30 alebo aj 40€. Dokonca aj za predpis lieku pýtajú 1 € ak chcete aby Vám predpísali lieky. Kde na to vziať. dôchodcovia si nemôžu dovoliť nič , len sedieť doma a rozmýšľať čo si môžu a čo nemôžu kúpiť na stravu. Nie sú to žiadne vitamíny, ovocie a ani zelenina. Za chvíľu už nebudú mať ani na chleba. Fuj je to hanba, žiť v takejto krajine a za tejto vládnej koalície. Aj keď je Slovensko krásne!!!!

  Odpovedať
  • POPROSIM Vas, je na to pisany zakon, s tymi platbami, ktore uvadzate pri navsteve lekara? AJ POPlATOK 1 Euro za vypisanie receptu.Kedy ten Zakon presiel a odkedy plati? A potom ako s tymy pacientmi, ktori opakovane po troch mesiacov potrebuju predpis liekov a vyslany je ekektronickou formou soecialistom do kekarne, potom komu platite za ten recept lekarovi v ordinacii alebo v lekarni pri preberani liekov. VED ZA CIAS SOCIA5LYZMU SME PLATILI IBA 1 Kcs za recept a lieky boli zadarmo! Dakujem.

   Odpovedať

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com