Slováci, POZOR! VEĽKÉ VAROVANIE: SOI upozorňuje na tieto podvodné internetové obchody!

Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) upozorňuje spotrebiteľov na zvýšenú opatrnosť pri uzatváraní zmlúv s internetovými predávajúcimi www.bune.sk, www.bune.cz, www.nokaut.sk, www.nokaut.cz, www.cocco.sk, ktorých prevádzkovateľom je spoločnosť AVALENA s.r.o., M.A. Beňovského 480/24B, Vrbové.

Niektoré z týchto stránok už nie sú dostupné.

SOI prijala niekoľko podaní týkajúcich sa nedodania tovaru, ktorý bol zaplatený vopred. Predávajúci nevrátil platbu za nedodaný tovar ani so spotrebiteľmi nekomunikuje. SOI vykonala šetrenie spoločnosti AVALENA s.r.o., ktorá je v podmienkach uvedená pre účely vrátenia tovaru.

Na uvedenej adrese sa nachádza bytový komplex, ale spoločnosť nie je na schránkach ani zvončekoch vyznačená. Príslušný inšpektorát SOI vyčerpal všetky možnosti (vrátane ústredného portálu slovensko.sk) ako predmetnú spoločnosť osloviť, avšak neúspešne. Požadované doklady neboli doručené ani po opakovaných výzvach, preto SOI požiadala o spoluprácu živnostenský úrad.

V nadväznosti na vyššie opísané skutočnosti preto spotrebiteľom odporúčame, aby dôkladne zvážili kúpu produktov predávaných spoločnosťou AVALENA s.r.o.

zdroj: soi.sk

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com