Najhoršia vec, ktorá sa nám ľuďom, môže stať, je nedostatok spánku počas noci. Nie jeden pracujúci človek, dá za pravdu všetkým tým, ktorí sa sťažujú na nespavosť, že je to najhoršia vec na svete. Organizmus nevie správne pracovať, sme nervózni a podráždení a dokonca aj naše zdravie rázne trpí. Existujú však typy a triky, ktoré nám vedia pomôcť k tomu, aby sme v noci zažívali pokojný a pohodový spánok, bez akýchkoľvek komplikácií.
Ak sa budíte na to, že vám je počas spánku zima, hlavným dôvodom sú chodidlá, ktoré indikujú to, či vám je zima alebo naopak. Ak vám je v noci chladno, rozhodne to nesmiete nechávať na náhodu. Práve toto je dôvodom ochorení a nespavosti. A práve v takýchto chvíľach, by ste si mali obliecť ponožky, ktoré vás udržia počas celej noci v teple.
Ďalším častým dôvodom, prečo využívať počas noci ponožky, ako prevenciu pred chladným spánkom, je Raynaudová choroba. Je to situácia, kedy sa prietok v krvi znižuje a výsledkom je stres a zima. Takéto príznaky taktiež prichádzajú, ak sa ženské telo pripravuje na dôležitý prechod do menopauzy. V takýchto prípadoch vás ponožky uchránia pred chladom a budú vám regulovať teplotu počas celej noci.
Tip pre ľudí, ktorí trpia suchými pätami. Ak si neviete poradiť, večer pred spánkom si ich natrite nejakým kvalitným krémom, ktorý vám päty zjemní a následne na to, si obujte ponožky a nechajte pôsobiť celú noc. Nebudete veriť, aké jemné budú vaše nohy. Je dôležité spomenúť, že ponožky musia byť voľné a nie stiahnuté hocijakou gumičkou.
Dokonca jedna dôležitá štúdia zistila, že ak máte počas intímneho styku s vašim partnerom ponožky, je väčší predpoklad dosiahnutia orgazmu. Prišlo sa na to na základe reakcií mozgu počas sexu. Zistilo sa, že studené nohy odvádzajú pozornosť mužov.
Samozrejme, ak máte s ponožkami problém, vadia vám alebo počas spánku túto formu oteplenia nepreferujete, existuje domácka forma pomoci, a to v podobe teplej fľaše, ktorú si dáte k nohám pred spaním a tá vám aspoň čiastočne privodí pocit tepla a relaxu počas celej noci.
Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.
Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.