Slováci, POZOR! ÚVZ SR upozorňuje na viacero nebezpečných kozmetických výrobkov. Obsahujú škodlivé látky!

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZ SR) varuje pred viacerými nebezpečnými kozmetickými výrobkami, ktoré môžu byť k dispozícii aj na Slovensku.

Tieto výrobky boli nahlásené do systému Safety Gate RAPEX (systém EÚ na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch) kontrolnými orgánmi v Taliansku a v Írsku.

Jednou z nebezpečných látok je Butylphenyl Methylpropional, ktorá je zakázaná a môže poškodiť reprodukčný systém a spôsobiť alergickú kontaktnú dermatitídu. Táto látka sa nachádza v guľôčkovom dezodorante Borotalco Active – Odor – Converter a v hydratačnom tekutom mydle Hydra viva Sapone liquido idratante.

Niektoré výrobky na biele zuby obsahujú nepovolenú koncentráciu peroxidu vodíka, ako je súprava na bielenie zubov Peroxide Dental Bleaching System Oral Gel-teeth Whitening Agent a pero na bielenie zubov 10 pc Teeth Whitening Pen Teeth Whitening Agent. Vysoká koncentrácia peroxidu vodíka môže spôsobiť podráždenie pokožky a jeho použitie vo výrobkoch je škodlivé. Maximálna povolená koncentrácia peroxidu vodíka vo výrobku je 0,1 percenta.

ÚVZ upozorňuje, aby spotrebitelia boli obozretní pri nákupe týchto kozmetických výrobkov a radí, aby sa vyhýbali ich použitiu.

zdroj: Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com