Slováci, POZOR! Týchto 5 vecí, by ste určite nemali nikdy robiť po jedle!

Zvaliť sa po jedle do mäkkého kresla a vytuhnúť je pre mnohých z nás neopísateľná slasť.
Ale vedeli ste, že pre žalúdok už toľko nie. Spánok nie je jediným nepriateľom trávenie.

1. Fajčenie
Podľa vedcov je vyfajčení jednej cigarety po jedle ako desať naraz. Vedeli ste, že nikotín na seba viaže kyslík, vďaka čomu sa lepšie vstrebe. Zároveň v tele prebiehajú tráviace procesy. Odborníci sa zhodli na tom, že hrozí zvýšenie rakoviny čriev a pľúc. Mali by ste počkať aspoň 30 minút.

2. Pitie
Vie sa, že nápoje riedi žalúdočnej kyseliny. Takže ak budete piť vodu, tak v skutočnosti tým začnete riediť tráviace šťavy, ktorých cieľom je jedlo rozložiť.

3. Spánok
Ak si chcete po jedle dať dvadsať. Tak na to zabudnite. Keďže žalúdok nestihol ešte stráviť všetko jedlo a vráti úder v podobe pálenia záhy.

4. Sprchovanie
Je to pre Vás prekvapenie? Vysvetlenie hľadajte v krvnom obehu. Pri sprchovaní sa telo ochladzuje, čo dáva povel krvnému systému nahnať rudou tekutinu do kože. Tam zostáva ešte dlho po sprchovaní.

5. Konzumácia ovocia
Strávenie je pre metabolizmus hračka. Ale len keď si ho dáte samostatne na prázdny žalúdok. Telo má dosť práce s rozkladania obeda alebo večere, príliv ovocných štiav môže urobiť vo Vašom žalúdku neplechu. Uvoľňuje tak toxíny, ktoré mávajú za následok tvorbu celulitídy.

zdroj: prosvet.cz / pexels.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com