Slováci, POZOR! TOTO je dôvod, prečo by ste mali mať kľúče od auta vždy zabalené v hliníkovej fólii!

S technologickým pokrokom prichádzajú výrobcovia automobilov s čoraz väčším množstvom vymožeností.

Jednou z takýchto vymožeností, ktorá sa stáva čoraz populárnejšou, sú kľúče od auta s technológiou „keyless“, ktoré otvoria auto hneď, ako sa k nemu priblížite. Bohužiaľ, zlodeji sa chytili jednoduchého spôsobu, ako túto technológiu zneužiť na krádež vášho auta. Preto vás chceme na toto riziko upozorniť.

Na začiatok sa dozviete, ako funguje kľúč s bezkľúčovou technológiou. Náš kľúč je malý rádiový vysielač, ktorý vysiela jedinečný kód, ktorý otvára naše auto. Takto sa otvárajú dvere. Obmedzením je dosah kľúča, zvyčajne sa musíme priblížiť na vzdialenosť približne jedného metra, aby sa auto otvorilo.

Zlodeji používajú špeciálne vysielače, ktoré mnohonásobne zväčšujú dosah nášho kľúča. Zvyčajne pracujú v skupinách najmenej dvoch ľudí. Jedna osoba používa zariadenie na zvýšenie dojazdu, zatiaľ čo druhá osoba medzitým ľahko nastúpi do auta a môže úplne nepozorovane odísť. Podľa nemeckej motoristickej organizácie ADAC sa tento problém týka väčšiny nových automobilov, pričom test sa uskutočnil na 22 modeloch automobilov rôznych výrobcov.

Na zabezpečenie nášho kľúča však postačí jednoduchý trik. Ak kľúč zabalíme do hliníkovej fólie, bude slúžiť ako bariéra a zlodeji nebudú môcť zachytiť tlmený signál. Doma môžeme kľúč uschovať v starej plechovke od kávy.

zdroj: mestmotor.se

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com