Slováci, POZOR! Tieto očkovacie centrá čakajú zmeny: Podávať by mali už len vakcínu Pfizer/BioNTech!

Vo zvolenskej nemocnici sa pandemická situácia aj naďalej zlepšuje, počet pacientov s ochorením COVID-19 klesol.

TASR o tom v pondelok informovala Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica vo Zvolene patrí.

„Oproti minulému týždňu nám opäť klesol stav hospitalizovaných pacientov s potvrdeným novým koronavírusom. K pondelku má poskytovanú zdravotnú starostlivosť osem pacientov s ochorením COVID-19, podporu umelej pľúcnej ventilácie si vyžadujú piati pacienti a 19 pacientov je podozrivých na toto ochorenie,“ uviedla riaditeľka zvolenskej nemocnice Ľudmila Veselá. Ako dodala, rovnako ako minulý týždeň má nemocnica dvoch zamestnancov s novým koronavírusom, nikto nie je v karanténe.

Hovorkyňa tiež poznamenala, že od začiatku očkovania proti tomuto ochoreniu v obidvoch centrách vo Zvolene zaočkovali takmer už 16.200 ľudí. „Podľa aktuálnych informácií od mája by sme vo veľkokapacitnom očkovacom centre mali začať očkovať už len vakcínou Pfizer/BioNtech, chce to však organizačné zmeny. Najmä čo sa týka skladovania a prípravy vakcíny,“ spomenula Veselá.

„Nemocnica postupne rozbieha aj plánované operácie, za minulý týždeň bolo operovaných 58 pacientov. Zákaz návštev pacientov a prísne protiepidemické opatrenia zatiaľ zostávajú v platnosti,“ ukončila Pavliková.

zdroj: TASR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com