Slováci, POZOR! Takto viete bojovať proti úzkosti, stresu a priberaniu prírodnou cestou. Tieto bylinky vám zaručene pomôžu

Stres vie s telom narobiť poriadnu neplechu. Z času na čas ho cíti každý, je to predsa len obranná reakcia organizmu, no často sa stane, že stres prerastá cez hlavu. Spôsobuje potenie, bolesť hlavy, či iné príznaky, ktoré život znepríjemňujú. Je zodpovedný aj za priberanie.

V najhoršom prípade nastane chronický stres, a toho sa zbavuje omnoho ťažšie. Podobne je to aj s úzkosťou, ktorá väčšinou býva spolu so stresom sú veľmi zlou kombináciou. Zbaviť sa týchto nepríjemných emócii je jednoduchšie než by sa mohlo zdať.

Levanduľa:
Nielenže má veľmi príjemnú chuť, no je skvelým pomocníkom pri strese. Má totiž upokojujúci účinok na nervový systém a navyše pomáha aj pri problémoch so spánkom. A to nie je všetko. Levanduľa utlmuje bolesť hlavy, pomáha pri žalúdočných problémoch, či podporuje imunitu. Stačí šálka čaju z tejto bylinky (najlepšie pred spaním) a rozhodne bude stres badateľný omnoho menej.

Medovka lekárska:
Medovka sa považuje za veľkého pomocníka pri vysokom tlaku, či problémami so žalúdkom. Málokto však vie, že pomáha aj pri ťažkosťami so psychikou. Má upokojujúci účinok a pomáha pri nespavosti. Rovnako pomáha pri častých zmenách nálady. Odporúča sa piť pred spaním. Býva súčasťou rôznych čajových zmesí, práve kvôli tomu, že zmierňuje stres.

Kozlík lekársky:
Táto bylinka sa často vyskytuje aj pod názvom Mačací koreň. Pochádza z Ázie a využíva sa aj pri domácich terapiách. Mnohí ju odporúčajú ako liek proti problémom so spánkom. Má tlmivé účinky a taktiež pomáha pri riešení stavov súvisiacich s depresiou. Preto je vhodná aj pre malé deti. Možno ju použiť aj na upokojenie nervozity.

Vanilka:
Je známa pre svoju chuť a príjemnú vôňu. Používa sa aj pri chudnutí, pretože reguluje žalúdočnú kyselinu a tým znižuje hmotnosť. Jej pravidelná konzumácia dokáže omnoho viac. Zlepšuje kvalitu spánku. Vanilkový olej zas pomáha vylepšiť náladu. Pôsobí aj ako afrodiziakum.

Rumanček kamilkový:
Rumanček kamilkový, alebo inak nazývaný harmanček, je ďalšou rastlinou, pre ktorej účinky je taký slávny. Čaj harmančeky priaznivo pôsobí na úzkostné stavy. Avšak pôsobí aj protizápalovo a má dezinfekčné účinky. Kúpeľ z tejto bylinky je najúčinnejší. Má výborný relaxačný efekt, ktorý stojí za vyskúšanie.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

ZDROJ: prirodajelek.cz

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com