Slováci, POZOR! ŠÚKL sťahuje z trhu tento dôležitý liek. Dôvod je znepokojivý!

Štátny ústav na kontrolu liečiv (ŠÚKL) upozorňuje pacientov na dôležité stiahnutie lieku Diprophos z trhu. Liek sa používa na liečbu závažných foriem rôznych ochorení, ako sú alergické reakcie, opuchy, sčervenanie a svrbenie. Diprophos patrí do skupiny kortikosteroidov, ktoré pomáhajú zmierňovať zápalové zmeny.

Dôvodom stiahnutia uvedených šarží lieku z trhu je prítomnosť cudzorodých častíc v suspenzii, čo znamená, že liek nemusí byť účinný alebo môže byť dokonca škodlivý pre pacienta. ŠÚKL preto odporúča pacientom, aby prestali užívať liek Diprophos a kontaktovali svojho lekára, aby im predpísal alternatívnu formu liečby.

Liek Diprophos obsahuje liečivá betametazóndipropionát a sodnú soľ betametazónfosfátu. Tieto látky pomáhajú zmierňovať príznaky zápalových ochorení, ako sú opuchy, sčervenanie a svrbenie. Preto je dôležité, aby pacienti, ktorí užívajú Diprophos, boli informovaní o stiahnutí lieku z trhu a aby konzultovali svojho lekára o alternatívnej forme liečby.

Pacienti, ktorí tento liek užívajú, nemusia podliehať panike. „Na trhu nie sú dostupné iné lieky s rovnakou účinnou látkou, pre pacientov sú však dostupné iné lieky zo skupiny kortikosteroidov. Rozhodnutie o vhodnej liečbe musí stanoviť lekár,“ informuje ŠÚKL.

zdroj: sukl.sk

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com