Slováci, POZOR! Sociálna poisťovňa avizuje zmenu režimu v pobočkách!

Pobočky Sociálnej poisťovne budú od pondelka fungovať v štandardných hodinách.

Pobočky Sociálnej poisťovne (SP) začnú od pondelka 3. mája podľa COVID semaforu pracovať v zelenom režime. Budú teda k dispozícii všetkým klientom, ktorí sa rozhodnú riešiť svoje záležitosti osobne, v štandardných úradných hodinách, ale za dodržiavania prísnych hygienických a bezpečnostných opatrení. Informovala o tom v piatok hovorkyňa SP Zuzana Dvoráková.

Podmienkou vstupu klientov na pracoviská SP bude negatívny test nie starší ako sedem dní, doklad o zaočkovaní či potvrdenie o prekonaní ochorenia COVID-19,“ vysvetlila hovorkyňa. V interiéroch pobočky sa bude môcť zdržiavať v jednom momente limitovaný počet osôb, jedna osoba na 15 štvorcových metrov, preto vstup na pracoviská SP budú usmerňovať jej zamestnanci. „Základné preventívne opatrenia ako nosenie respirátora, dodržiavanie odstupu dvoch metrov a dezinfikovanie rúk pri vstupe rovnako ostávajú v platnosti,“ dodala hovorkyňa.

Poisťovňa tiež upozorňuje, že pokladnice v jej pobočkách nepreberajú hotovosť, klient však v prípade potreby môže zaplatiť kartou alebo bezhotovostným bankovým prevodom.

Klientom pri komunikácii s pobočkou však naďalej odporúča SP uprednostniť elektronický kontakt – využiť elektronické formuláre, e-schránku, prípadne kontaktovať svoju pobočku e-mailom alebo telefonicky. „V nevyhnutných prípadoch možno využiť zaslanie poštou alebo vhodiť zásielku do schránky umiestnenej pri vstupe do pobočky,“ uzavrela Dvoráková.

zdroj: TASR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com