Slováci, POZOR! Slovensko potrápi sneženie aj povodne, pre tieto okresy platia výstrahy

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal niekoľko výstrah pred snežím i povodňami. Informoval o tom na svojej webovej stránke.

Výstraha pred snežím v piatich okresoch

Pre okresy Levice, Veľký Krtíš, Krupina, Lučenec Rimavská Sobota platí výstraha prvého stupňa pred snežením. Ako uviedol SHMÚ na webovej stránke, výstraha platí do 21:00.

Meteorológovia očakávajú výskyt sneženia, pri ktorom spadne 10 až 15 cm nového snehu.

 

Foto: SHMÚ

Výstrahy prvého a druhé stupňa pred povodňami

Pre okresy Michalovce a Trebišov mimo povodia rieky Roňava platí výstraha druhého stupňa pred povodňami.

Pre okresy Senica, Malacky, Lučenec, Rimavská Sobota, Revúca Sobrance je vydaná výstraha prvého stupňa. Podobne to platí aj pre juh okresu Nové Zámky, pre Košice v povodí riek Hornád a Bodva a pre okres Trebišov v povodí rieky Roňava. Výstraha je pre všetky okresy platná do stredy 10. februára do 10:00.

Pre Michalovce v dolnej časti Bodrogu vydal ústav výstrahu vzhľadom na očakávaný dážď, zásoby snehu a nasýtenosť povodí. Doplnil, že aj na ukrajinskej časti povodia je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov.

V súvislosti s okresom Trebišov bez Roňavy uviedol, že na Bodrogu majú pretrvávať vysoké vodné stavy zodpovedajúce stupňom povodňovej aktivity.

Foto: SHMÚ

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com