Slováci, POZOR! Prostredníctvom SMS správ sa na Slovensku šíri nebezpečný podvod, na TENTO link nikdy neklikajte!

Ak dostanete SMS správu od „banky“, zbystrite pozornosť.

Facebooková stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR informovala o tom, že Slovensko zaplavili falošné SMS z „akože slovenských bánk“. Správy dostali desiatky Slovákov.

„Poslali ste nám desiatky správ o tom, že vám došla SMS, ktorá sa tvári, že ju poslali z banky a v texte vás žiadajú, aby ste klikli na priložený link za účelom zabránenia zablokovania účtu. Takéto SMS-správy banky NEPOSIELAJÚ.
Po presmerovaní na falošnú stránku, ktorá imituje vzhľad skutočného Internet bankingu alebo inej stránky, vás oznámením vyzývajú, aby ste zadali svoje prihlasovacie údaje a heslo, príp. údaje o svojej platobnej karte.
Takto sa podvodníci dostanú k prístupovým či iným súkromným údajom a to bez toho, aby to poškodený klient vedel a môžu ho obrať o peniaze.
Banka však takéto emaily či SMS neposiela. Text obsahuje neúplné informácie. Odosielateľ má netypickú emailovú adresu, link do Internet bankingu je falošný a má úplne iný formát. To sú všetko veci, na ktoré si treba dať pozor, i keď má banka špičkové mechanizmy, vďaka ktorým dokáže tieto podvodné aktivity zachytávať a chrániť prostriedky klientov.“ píše polícia na facebooku.

 

zdroj: Hoaxy a podvody – Polícia SR

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com