Slováci, POZOR! Polícia varuje, že Rusi na Slovensku môžu organizovať protesty podporujúce Putina!

Policajný zbor zachytil z verejných zdrojov informácie, podľa ktorých sa v sobotu na verejnom zhromaždení v Prahe pohybovali osoby ruskej národnosti.

Na tom by nebolo nič pozoruhodné, ak by nešlo o osoby so zaujímavým pracovným zaradením. V jednom z prípadov išlo o prominentného ruského novinára z armádnej televízie, ktorý bol priamo na pódiu pre organizátorov a vystupujúcich ľudí.
Medzi nástroje hybridnej vojny, ktorej je Slovenská repulika i Česká republika súčasťou, patria aj aktivity v reálnom živote, nielen v prostredí internetu. Je dôvodné predpokladať, že občania Ruskej federácie s konexiami na Kremeľ či prezidenta Putina vyvinú maximálne úsilie, aby svoje súčasné snahy o ovplyvnenie verejnej mienky a oslabenie demokracie na Slovensku presunuli práve z online sveta do sveta skutočného.

Do kategórie informačných operácií prebiehajúcich v reálnom svete môžeme zaraďovať aj verejné zhromaždenia, teda protesty a demonštrácie. Je vysoko pravdepodobné, že ak uvedené osoby nebudú priamo stáť za protestmi v blízkej budúcnosti, tak ich pôvodné témy sa budú snažiť využiť v prospech Ruskej federácie rôznymi spôsobmi. Napríklad, protest proti ekonomickej kríze a zvyšovaním cien bude zneužitý na vyjadrenie podpory Ruskej federácie vo vojne proti Ukrajine.
Nástrojom ruskej propagandy sa tak môžu stať občania, ktorí sa verejného zhromaždenia na akúkoľvek tému zúčastnia s dobrým úmyslom a v ústavnom práve vyjadriť svoj slobodný názor.
Policajný zbor bude spoločne s ďalšími bezpečnostnými zložkami monitorovať snahy občanov Ruskej federácie organizovať protesty na podporu Ruskej federácie či už priamo alebo prostredníctvom svojich slovenských „bielych koní“. Taktiež budeme dohliadať na štandardné verejné zhromaždenia, ktoré sa môžu stať cieľom zneužitia zo strany ruskej propagandy.

zdroj: Hoaxy a podvody – Polícia SR

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com