Slováci, POZOR! Polícia varuje: Podvodníci používajú nový trik, zneužívajú pri tom mená bánk: Toto nikdy nerobte!

Polícia upozorňuje na podvodné SMS správy, ktoré zneužívajú značky slovenských bánk, ako sú Tatra banka, Slovenská sporiteľňa či Prima Banka.

Informovala o tom na sociálnej sieti. Polícia upozorňuje na podvodné SMS správy, ktoré zneužívajú značky slovenských bánk, ako sú Tatra banka, Slovenská sporiteľňa či Prima Banka. Informovala o tom na sociálnej sieti.

„Masovo nás upozorňujete, že vám chodia podvodné správy. Podvodníci zneužívajú značky slovenských bánk ako napr. Tatra Banka, Slovenská sporiteľňa či Prima banka. Od podvodníka dostanete SMS správu, v ktorom je odkaz, ktorý sa podobá na stránku banky. Následne máte vyplniť prihlasovací formulár do internet bankingu. V skutočnosti takýmto spôsobom odovzdáte svoje údaje podvodníkovi.
Do internet bankingu sa prihlasujte len vtedy, keď do svojho internetového prehliadača zadáte oficiálnu www adresu svojej banky – alebo používajte jej mobilnú aplikáciu.
NIKDY NEZADÁVAJTE SVOJE ÚDAJE DO INTERNET BANKINGU PO KLIKNUTÍ A OTVORENÍ NOVEJ STRÁNKY.“ píše polícia na sociánej sieti.

zdroj: Hoaxy a podvody – Polícia SR

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com