Slováci, POZOR! Polícia upozorňuje na podvodné e-maily, žena prišla o vyše 14.000 eur!

V uplynulých dňoch operační dôstojníci Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave zaznamenali nárast trestných oznámení v súvislosti s podvodným konaním na internete. Za jednu noc sme ich narátali v doteraz rekordnom počte 10.

Dňa 19.07.2021 sa na obvodné oddelenie PZ Nové Mesto – východ dostavila poškodená osoba, ktorá podala oznámenie na neznámeho páchateľa, ktorý ju mal pripraviť o 14 543.- eur.

Podľa doposiaľ zistených informácii mala žena prejaviť záujem o úver vo výške 15 000,- eur. Následne ju mala kontaktovať osoba, ktorá jej posielala e – maily z nasledujúcich e – mailových schránok:

❗fkbza09@gmail.com,
❗vonasekmichael01@gmail.com.

Neznámy páchateľ jej tak mal tvrdiť, že bankové finančné prevody, ktoré musí uhradiť budú uplatnené ako poplatky na poskytnutie úveru. Tak poškodená vykonala celkovo 20 bankových prevodov v celkovej výške 14 543,- eur a úver jej do dnešného dňa nebol poskytnutý.

V tomto prípade bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu podvodu
Polícia v tejto súvislosti opätovne apeluje na občanov: nedôverujte neznámym osobám, neposkytujte im osobné údaje a nedovoľte im, aby sa pripojili k Vašim mobilným či softvérovým zariadeniam.

zdroj:Polícia SR – Bratislavský kraj

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com