Slováci, POZOR! Polícia upozorňuje na pochybnú stránku so súťažou o záhradný dom

Polícia pripomína, že zdieľanie statusov a príspevkov ako podmienka členstva na Facebooku je samotnou sociálnou sieťou zakázaná.

Podozrivú facebookovú stránku „Nature Future Slovakia”, ktorá existuje len dva dni, „lajklo” už takmer 32-tisíc ľudí a sleduje ju takmer 33-tisíc ľudí. Ako ďalej Policajný zbor SR upozorňuje na sociálnej sieti, súťaž o záhradný dom, ktorú falošná stránka vyhlásila, má dokonca 39-tisíc zdieľaní. Polícia však upozorňuje, že podobné „zdieľačky” sa často končia podvodom.

„Táto stránka porušuje pravidlá Facebooku. Zdieľanie statusov a príspevkov ako podmienka účasti na Facebooku je samotným Facebookom zakázaná,” vysvetľuje polícia. Navyše snímka domu v súťaži podľa polície nepochádza od žiadneho slovenského štúdia, ale je zo spoločnosti Green Retreats Group, ktorá sídli v britskom Buckinghamshire. „Na facebookovej stránke nenájdete oficiálnu stránku firmy, sídlo firmy, jej kontaktné údaje, štatút súťaže či pravidlá súťaže,” zdôrazňujú policajti.

V podobných prípadoch sa podľa polície môže stať, že stránka sa premenuje a jej jediným cieľom je umelé získanie fanúšikov. „Horší scenár je, že stránka bude postupne kontaktovať viacero ‚účastníkov‘ súťaže a na základe vymyslenej výhry bude od nich pýtať rôzne zálohy vo forme nižších úhrad, pripadne číslo ich kreditnej karty, kde môže dôjsť k väčším škodám,” dodala polícia.

 

ZA DVA DNI 32 000 LAJKOV…

Uverejnil používateľ Hoaxy a podvody – Polícia SR Pondelok 11. januára 2021

 

zdroj: SITA, Hoaxy a podvody – Polícia SR

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com