Slováci, POZOR! Polícia upozorňuje: Jarné počasie láka nielen cyklistov, ale aj zlodejov!

Samozrejmosťou by podľa preventistov malo byť používanie bezpečnostného zámku aj cez koleso, čím možno zamedziť odjazdu páchateľa s bicyklom.

Jarné počasie neláka len cyklistov, ale aj zlodejov. Polícia preto na sociálnej sieti pripomína, že pri odkladaní bicykla treba dbať aj na bezpečnosť a znížiť tak riziko jeho možného odcudzenia.

Samozrejmosťou by podľa preventistov malo byť používanie bezpečnostného zámku aj cez koleso, čím možno zamedziť odjazdu páchateľa s bicyklom. Pri odstavení bicykla na ulici treba použiť bezpečnostný zámok vždy. Bicykel by sa mal pripútať k pevnému bodu, napríklad o stĺp, zábradlie alebo stojan.

Pri odkladaní bicykla v spoločných priestoroch, napríklad pivnici alebo kočikárni, treba dbať na stále uzamknutie týchto priestorov. Bicykel v nich treba uzamknúť tiež.

So sebou si treba vziať cenné veci a vybavenie bicykla, napríklad tachometer či tašky. Odcudzenie je potrebné ihneď oznámiť. Podľa polície sa tak zvýši pravdepodobnosť vypátrania bicykla. Nápomocné pri tom budú fotografie bicykla a doklad o jeho nadobudnutí.

zdroj: TASR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com