Slováci, POZOR! Polícia upozorňuje: Jarné počasie láka nielen cyklistov, ale aj zlodejov!

The map, 2013, based on 1.1 billion users

Zdieľajte článok na

Samozrejmosťou by podľa preventistov malo byť používanie bezpečnostného zámku aj cez koleso, čím možno zamedziť odjazdu páchateľa s bicyklom.

Jarné počasie neláka len cyklistov, ale aj zlodejov. Polícia preto na sociálnej sieti pripomína, že pri odkladaní bicykla treba dbať aj na bezpečnosť a znížiť tak riziko jeho možného odcudzenia.

Samozrejmosťou by podľa preventistov malo byť používanie bezpečnostného zámku aj cez koleso, čím možno zamedziť odjazdu páchateľa s bicyklom. Pri odstavení bicykla na ulici treba použiť bezpečnostný zámok vždy. Bicykel by sa mal pripútať k pevnému bodu, napríklad o stĺp, zábradlie alebo stojan.

Pri odkladaní bicykla v spoločných priestoroch, napríklad pivnici alebo kočikárni, treba dbať na stále uzamknutie týchto priestorov. Bicykel v nich treba uzamknúť tiež.

So sebou si treba vziať cenné veci a vybavenie bicykla, napríklad tachometer či tašky. Odcudzenie je potrebné ihneď oznámiť. Podľa polície sa tak zvýši pravdepodobnosť vypátrania bicykla. Nápomocné pri tom budú fotografie bicykla a doklad o jeho nadobudnutí.

zdroj: TASR

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na