Slováci, POZOR! Polícia spustila akciu ŽIVOT: Hliadky posilňuje po celom Slovensku!

Polícia počas veľkonočných sviatkov posilní dopravné a poriadkové hliadky na celom Slovensku, do opatrení zapojí aj železničných policajtov. Akcia „Život“ začne už vo štvrtok a potrvá až do pondelka večera.

Polícia počas nadchádzajúcich sviatkov predpokladá zvýšenú intenzitu cestnej premávky. S cieľom zvýšenia bezpečnosti všetkých účastníkov cestnej premávky budú policajti:

✅podľa potreby riadiť a usmerňovať premávku na nehodových miestach a úsekoch,
dohľad zvýšia aj na frekventovaných križovatkách a hlavných cestných ťahoch,
✅preventívne pôsobiť na miestach väčšej koncentrácie osôb – bary, diskotéky, stanice, kostoly, cintoríny a nákupné centrá,
✅dohliadnu aj na disciplinovanosť chodcov, cyklistov a motocyklistov,
✅vo zvýšenej miere sa zamerajú na kontrolu dodržiavania najvyšších dovolených rýchlostí a dodržiavanie zákazu požívania alkoholu a iných návykových látok.

Polícia neustále upozorňuje a pripomína aj teraz, že vodiči pod vplyvom alkoholu v žiadnom prípade na cesty nepatria. Jazda v opitosti nad jedno promile je trestný čin, za ktorý hrozí až ročné väzenie. Takéto prípady budú policajti riešiť nekompromisne.

Pre zaujímavosť, keďže v ostatných rokoch sa protipandemické opatrenia dotkli aj premávky na cestách, počas minuloročných veľkonočných sviatkov (2. až 5.4.2021) sa stalo 56 dopravných nehôd, pri ktorých zomreli tri osoby, dve sa zranili ťažko a 12 osôb utrpelo ľahké zranenia.

zdroj: Polícia Slovenskej republiky

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com