Slováci, POZOR! PEPCO sťahuje z predaja nebezpečný výrobok. Obsahuje prchavé látky!

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR nariadil stiahnuť z predajní Pepco súpravu silikónových formičiek na mafiny pre zvýšený obsah prchavých látok.

Úrady verejného zdravotníctva nariadili stiahnuť z predajnej siete sadu silikónových formičiek na muffiny z predajne Pepco. Tento výrobok bude zároveň hlásený do medzinárodného systému rýchleho varovania pre potraviny a krmivá (RASFF):

▪️ názov: PEPCO HOME Sada silikónových formičiek na muffiny 12 ks, 7 cm
▪️ označenie: Art. Number: SKU31053101
▪️ EAN kód: 2200131053168
▪️ iné označenie: ORD00600442_01, STYLE310531, A/Y22
▪️ výrobca: neuvedený (krajina pôvodu: Čína)
▪️ dovozca: Pepco Poland Sp. z o.o., Ul. Strzestyńska 73A, 60-479 Poznań, Poľsko

Národné referenčné laboratórium pre materiály prichádzajúce do kontaktu s potravinami na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva so sídlom v Poprade identifikovalo vo vzorke na základe skúšok prekročené povolené množstvo prchavých látok, čo je v rozpore s požiadavkami nariadenia EP a Rady č. 1935/2004 o materiáloch a predmetoch určených na styk s potravinami. Národnému referenčnému laboratóriu v Poprade zaslal výrobok na rozbor Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Dunajskej Strede, ktorý vykonal obvyklú kontrolu výrobkov na trhu.

Keďže táto sada silikónových formičiek sa ešte môže nachádzať na trhu v SR, odporúčame spotrebiteľom, aby ju nekupovali, už zakúpený výrobok nepoužívali a prípadne ho vrátili späť do miesta predaja.

Oznámenie o nevyhovujúcom výrobku nájdete zverejnené tu: https://bit.ly/RASFF-28-10-2022

zdroj: Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com