Slováci, POZOR! Na slovenskom internete kolujú falošné lieky! Môžu byť nebezpečné!

Na internete sa objavil obzvlášť nebezpečný podvod.

„Milí facebookoví priatelia,
obraciame sa na Vás s naliehavým upozornením.
V posledných týždňoch sa na sociálnych sieťach rozmohli aktivity zamerané na propagáciu „úžasných liekov“ na liečbu ochorení srdca a ciev. Pacientom sa ponúka zázračné „prečistenie“ ciev, či iné medicínske nezmysly. Ide o aktivity podvodníkov, ktorí sa ľudovo nazývajú „šmejdi“ a často operujú zo zahraničných serverov mimoeurópskych krajín. Ponúkané „lieky“ majú nejasný pôvod i zloženie, neprešli žiadnou kontrolou úradov pre registráciu liečiv a môžu pre užívateľa znamenať závažné zdravotné riziko.
„Príspevky“ sú typické tým, že sa pri nich zneužívajú mená renomovaných odborníkov v danom lekárskom odbore, zväčša formou vymysleného rozhovoru. V tomto prípade bolo zneužité meno profesora R. Hatalu, prednostu Kliniky kardiológie a angiológie LF SZU a NÚSCH, a.s., ktorý sa, samozrejme, od vyhlásení na stránkach sociálnych sietí absolútne dištancuje a pred používaním propagovaných „liekov“ pacientov varuje. Rozhovor s ním je úplne vymyslený, rovnako ako „rozhovory“ s vymyslenými „spokojnými pacientami.“
Pacienti, ktorí sa nechajú takýmito reklamami zlákať k nákupu „lieku,“ vstupujú dobrovoľne do kontaktu s podvodníkmi a okrem úplne nezmyslených výdavkov sa vystavujú riziku vážneho poškodenia zdravia.
Naviac, dobrovoľným vydaním svojich osobných údajov (meno, adresa, tel.č., platobné údaje a i.) do rúk podvodníkov riskujú ďalšie voči nim zamerané podvodné aktivity.
Ďakujeme za pochopenie. „ píše národný ústav srdcových a cievnych chorôb na facebooku.

zdroj: Národný ústav srdcových a cievnych chorôb, a. s.

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com