Slováci, POZOR na podvodníkov na internete: Polícia upozorňuje, na TOTO si dávajte POZOR!

Snahy podvodníkov obohatiť sa o cudzie peniaze neustávajú, avšak ani polícia neprestávať bojovať proti týmto nekalým praktikám.

S podvodníkmi pri kúpe alebo predaji tovaru prostredníctvom internetu sa už stretlo mnoho ľudí. Jednou z nich je aj 37 ročná žena z obce Čierna nad Topľou. Na sociálnej sieti zareagovala na inzerát, ktorý ponúkal na predaj hraciu konzolu za 190.- Eur. Dohodnutú sumu žena zaslala na určený účet predávajúcej. Predávajúcou však bola opakovane kontaktovaná, aby sumu 190,-Eur zaslala ešte raz, lebo jej nič neprišlo. Žena tak urobila a peniaze zaslala ešte raz. Hracia konzola jej aj napriek tomu doposiaľ nebola dodaná, ani jej neboli vrátené peniaze. Polícia v Hanušovciach nad Topľou vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu podvodu.

RADY POLÍCIE
Pri kúpe akéhokoľvek tovaru či už cez sociálnu sieť alebo prostredníctvom internetového bazáru buďte nanajvýš opatrní. Dobré je zistiť si referencie na predajcu a všímať si rôzne podozrivé veci, ako napríklad chýbajúce údaje o predajcovi, odmietanie iného ako e-mailové kontaktu, či požadovanie zaslania zálohy, hoci aj malej čiastky. Určite neposielajte žiadne peniaze vopred! Ideálnym riešením je osobné stretnutie, na ktorom si môžete tovar pozrieť, odskúšať a až tak zaplatiť.

zdroj: Polícia SR – Prešovský kraj 

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com