Slováci, POZOR! Mobilné odberové miesta končia, nezaočkovaní si budú za test platiť!

Antigénové mobilné odberové miesta v stredu končia. Od štvrtka 1. júla zostane 120 mobilných odberových miest, vykonávať budú PCR testy.

Kapacita týchto miest bude 30-tisíc testov, v prípade potreby sa však môže navýšiť.

Zaočkovaní ľudia sa už nebudú musieť testovať, no pre nezaočkovaných to bude vstupenka na kúpaliská či koncerty. Okrem toho za antigénový test si zaplatia.

Nová stratégia testovania zvýhodňuje ľudí, ktorí sú plne zaočkovaní. Nezaočkovaní musia počítať s testom na vlastné náklady, napríklad na hromadných podujatiach, svadbách, oslavách, vo wellness alebo aj v kúpeľoch.

Epidemiológ Martin Pavelka potvrdil, že v prípade zhoršenia epidemickej situácie sa rozšíri zoznam aktivít, kde budú nezaočkovaní potrebovať PCR test. Diskutuje sa o tejto povinnosti v reštauráciách, krčmách, fitness centrách, plavárňach, hoteloch, múzeách a galériách, na hromadných podujatiach, športových tréningoch a obradoch okrem pohrebov.

Podľa britských štúdií 90-percentná zaočkovanosť znamená ukončenie pandémie. Verím tomu, že občania to pochopia,“ dodal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

 

 

zdroj: Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky, health.gov.sk

 

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com