Slováci, POZOR! Ministerstvo obrany upozorňuje na hoax o presunoch vojenskej techniky!

Ministerstvo obrany o presunoch vojenskej techniky vopred informuje každý týždeň na svojej webovej stránke, ako aj prostredníctvom sociálnych sietí rezortu obrany.

Ministerstvo obrany (MO) SR upozorňuje na hoax šíriaci sa na sociálnych sieťach. Príspevok s fotografiami techniky Ozbrojených síl (OS) SR zo železničnej stanice v Nitre má naznačovať, že technika má smerovať na východ, prípadne na Ukrajinu. V skutočnosti išlo o vnútroštátny presun techniky. TASR o tom informovala hovorkyňa MO Martina Kovaľ Kakaščíková.

„V skutočnosti išlo o vnútroštátny presun techniky slovenských ozbrojených síl, konkrétne protilietadlovej raketovej brigády z Nitry do Centra výcviku Lešť, kde bude v nasledujúcich týždňoch prebiehať riadne plánovaný sústredený výcvik. O presune rezort obrany vopred informoval na webovej stránke MO SR, ako aj na sociálnych sieťach,“ vysvetlila hovorkyňa.

Voči zavádzajúcim informáciám sa ohradil aj náčelník Generálneho štábu OS SR Daniel Zmeko. „Každý profesionálny vojak a vojačka OS SR robí maximum pre zabezpečenie bezpečnosti Slovenska a na jeho obranu musia byť patrične pripravení. Je preto nutné, aj za súčasnej situácie a, samozrejme, za dodržania všetkých protipandemických opatrení, napredovať a rozvíjať naše spôsobilosti, čo si vyžaduje neraz aj presun techniky v rámci výcvikových lokalít,“ uviedol.

Ministerstvo obrany zopakovalo, že o presunoch vojenskej techniky vopred informuje každý týždeň na webovej stránke MO, ako aj prostredníctvom sociálnych sietí rezortu obrany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com