Slováci, POZOR! Meteorológovia varujú pred snežením, vetrom aj nízkymi teplotami!

Pre okresy Trebišov a Michalovce platí druhý stupeň výstrahy pred povodňami z topiaceho sa snehu a dažďa.

BRATISLAVA 10. februára (SITA) – Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na štvrtok 11. a piatok 12. februára niekoľko výstrah pre celé územie Slovenska. Pre okresy na západe Slovenska platia na dané dni výstrahy pred vetrom a tvorením snehových jazykov a závejov. Výstraha prvého stupňa pred vetrom platí na západe Slovenska do štvrtkového rána a rovnaká výstraha pred závejmi platí do piatkového poludnia.

Pre okresy na strednom Slovensku platia výstrahy prvého stupňa pred snežením a nízkymi teplotami. Výstraha pred snežením platí do štvrtkového rána a nízke teploty predpokladajú meteorológovia od štvrtkového poobedia do piatka rána prevažne v severnej časti stredného Slovenska. Na strednom Slovensku sa tiež môžu tvoriť snehové jazyky a záveje, výstraha platí do piatkového poludnia.

Pokiaľ ide o východné Slovensko, podľa SHMÚ tam okrem tvorby závejov hrozí aj silný vietor. Pre okresy Rožňava, Košice, Košice – okolie, Trebišov a Michalovce platí druhý stupeň výstrahy. Tento stav by mal trvať do piatkového poludnia.

Pre okresy Trebišov a Michalovce zároveň platí druhý stupeň výstrahy pred povodňami z topiaceho sa snehu a dažďa. Daný stav platí od dnes až do odvolania.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com