Slováci, POZOR! Meteorológovia varujú pred nízkymi teplotami v týchto okresoch! Vydali aj varovanie!

V pondelok môžu byť silné nárazy vetra na horách a na juhozápade Slovenska. Najvýraznejšie sneženie sa očakáva na Kysuciach a Orave. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aj varovanie pred nočnými nízkymi teplotami až do -15°C a snehovými jazykmi.

Varovanie 1. stupňa pred nízkymi teplotami platí od polnoci do pondelka 8:00 hod. Teplota môže klesnúť na -15°C v okresoch Liptovský Mikuláš, Poprad, Brezno, Spišská Nová Ves a Rožňava a môže predstavovať nebezpečenstvo pre zdravie a aktivity v exteriéri.

Varovanie 1. stupňa pred vetrom platí v okresoch Bratislava, Pezinok, Senec a väčšine územia Trnavského kraja od 14:00 hod do utorka 31.1. Vietor môže dosahovať rýchlosť 65 až 75 km/h.

Vietor na horách v polohách nad 1500 m môže dosahovať rýchlosť 110 až 135 km/h v okresoch Brezno, Banská Bystrica, Martin, Ružomberok, Žilina, Námestovo, Dolný Kubín, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš a Poprad od 9:00 hod. Tieto rýchlosti vetra predstavujú nebezpečenstvo pre pešiu turistiku a horolezectvo.

Výraznejšie sneženie sa očakáva v okresoch Žilina, Kysucké Nové Mesto, Čadca, Dolný Kubín, Námestovo a Tvrdošín. Varovanie 1. stupňa trvá od 15:00 hod do utorka rána a môže spadnúť 10 až 15 cm nového snehu.

Snehové jazyky a záveje môžu postihnúť celý Žilinský kraj, niektoré okresy Trenčianskeho a Prešovského kraja a tiež okresy Banská Bystrica a Brezno. Varovanie 1. stupňa platí najmä pre horské priechody od 16:00 hod do utorka večera.

zdroj: shmu.sk

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com