Slováci, POZOR! Meteorológovia upozorňujú na silnejší vietor: Pocítite ho v týchto okresoch!

V niektorých okresoch západného Slovenska môže v nedeľu od 17. hodiny silnejšie zafúkať. Prvý stupeň výstrahy pred vetrom vydali meteorológovia pre okresy Senica, Skalica, Malacky, Myjava a Nové Mesto nad Váhom.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na svojom webe. Výstraha v týchto okresoch platí predbežne do utorka do 18.00 h. V nárazoch môže rýchlosť vetra dosiahnuť 85 kilometrov za hodinu. „Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ upozornili.

V pondelok od 6.00 do 18.00 vydal SHMÚ prvostupňovú výstrahu pred vetrom aj pre zvyšné okresy Bratislavského a Trnavského kraja. Tiež pre Nitriansky kraj s výnimkou okresu Levice a pre okresy Trenčín, Partizánske i Bánovce nad Bebravou. Väčšinu okresov Žilinského kraja, Trenčianskeho kraja a okresy Banská Bystrica i Brezno má v pondelok v rovnakom čase potrápiť aj vietor na horách.

zdroj: TASR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com