Slováci, POZOR! Máte doma tento liek? ŠÚKL ho sťahuje z trhu!

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informuje o stiahnutí doleuvedených šarží lieku Fraxiparine 9 500 IU (anti-Xa)/1 ml, sol inj 10×1 ml/9,5 KU (striek.inj.skl.napl.) z trhu.

Liek sa sťahuje z úrovne distribučných spoločností, lekární, zdravotníckych zariadení a pacientov.

Dôvodom stiahnutia uvedených šarží lieku Fraxiparine 9 500 IU (anti-Xa)/1 ml, sol inj 10×1 ml/9,5 KU (striek.inj.skl.napl.) je potenciálne riziko, že niektoré injekčné striekačky môžu byť prázdne.

ŠÚKL radí, že predmetnú šaržu možno skontrolovať na bočnej strane škatule, prípadne na každej jednej injekčnej striekačke. „Chýbajúci obsah striekačky je možné spozorovať voľným okom,“ 

Žiada pacientov, aby uvedené, aj otvorené, balenia vrátili najneskôr do 21. februára. „Preferenčne do lekárne, v ktorej bol liek vydaný. Pokiaľ to nie je možné, pacienti môžu liek vrátiť do hociktorej inej lekárne,“ priblížil ústav.

V súčasnosti je liek na slovenskom trhu dlhodobo nedostupný a z toho dôvodu nie je možná výmena lieku za inú šaržu. „Je potrebné, aby pacient kontaktoval svojho lekára a poradil sa o nasledujúcej liečbe,“ uviedol ŠÚKL.

zdroj: sukl.sk

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com