Slováci, pozor! Kúpeľná liečba zadarmo po prekonaní covidu? Na Slovensku možno už o dva týždne

BRATISLAVA 1. februára (SITA) – Štát chce pacientom umožniť postcovidovú liečbu v kúpeľoch. Ministerstvo zdravotníctva SR pracuje na tom, aby sa mali kde liečiť pacienti, ktorým po prekonaní ochorenia ostali vážne zdravotné následky.

Rezort rokuje s Asociáciou slovenských kúpeľov a pripravuje legislatívnu zmenu. Informovala o tom hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Odborníci z ministerstva so zástupcami kúpeľov prerokúvajú primárne diagnózy, ktoré by mali byť preplácané zo strany zdravotných poisťovní v kúpeľnej postcovidovej liečbe. „Diskutujeme o tom, pre aký okruh pacientov a s akými konkrétnymi diagnózami by mala byť kúpeľná liečba poskytovaná,“ uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí. Štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Peter Stachura doplnil, že rezort v súčasnosti navrhuje jednu indikáciu, ktorá sa týka problémov s dýchacími cestami. „Vedieme zároveň naďalej odborné diskusie aj o tom, aby takýto zoznam bol rozšírený,“ doplnil.

Kúpeľnou postcovidovou liečbou sa zaoberá novela zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia. Aktuálne je vo vnútrorezortnom pripomienkovom konaní. Ak materiál prejde zrýchleným legislatívnym konaním, takáto starostlivosť by mohla byť reálna v praxi už o dva týždne.

PRIPRAVUJEME LIEČBU PRE PACIENTOV S DLHODOBÝMI NÁSLEDKAMI COVIDU-19 🛀

Jednou z podceňovaných vlastností ochorenia…

Uverejnil používateľ Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky Pondelok 1. februára 2021

 

Foto: ilustračné, www.facebook.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com