Slováci, POZOR! Hygienici varujú pred nebezpečnými výrobkami na úpravu vlasov!

Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) upozorňuje na výrobky na úpravu vlasov, ktoré sú dostupné na internete. Do systému rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky (RAPEX) ich nahlásil kontrolný orgán v Belgicku.

Informácie poskytol Marek Eliáš z Odboru komunikácie ÚVZ SR. Dodal, že uvedený výrobok sa môže nachádzať aj na Slovensku.

Výrobky na úpravu vlasov s názvom Haircare 2 fasen značky Imago a názvom Coifficare 2 en 1– restructurant et démélant instantané – Cheveux secs et abimés značky CoiffiCare obsahujú látku vo vyššej koncentrácii ako povoľuje Zoznam zakázaných látok v kozmetických výrobkoch. Oba výrobky sú pôvodom z Belgicka, predávajú sa na internete a vyrába ich Coddibel S.A.

Podľa RAPEX je problematický aj šampón a kondicionér Fructis hair food značky Garnier. Ten si môžu ľudia podľa hlásenia ľahko zameniť s potravinou. „Z dôvodu zámeny vyššie uvedených výrobkov s potravinou môže dôjsť k požitiu výrobku, hlavne u detí a starších osôb,“ vysvetľujú odborníci. Produkt tak nie je v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a Rady, ktoré sa týkajú výrobkov s inými vlastnosťami, ako v skutočnosti majú, a preto ohrozujú zdravie či bezpečnosť spotrebiteľov.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com