Slováci, POZOR! Hygienici varujú pred nebezpečnými kozmetickými výrobkami: Obsahujú zakázanú látku!

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásil do systému RAPEX (Rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolný orgán vo Švédsku a vo Francúzsku.

Ide o nasledujúce výrobky:

 1, antiMarks lightening cream (výrobok na zosvetlenie pokožky, značka: antiMarks, výrobná dávka: neuvedené)
Výrobok obsahuje zakázanú látku – Clobetasol propionate, čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch. Clobetasol propionate patrí do skupiny kortikosteroidov, ktorý je viazaný na lekársky predpis. Môže spôsobiť podráždenie pokožky a endokrinné problémy.
 2, Gold Glowing – Correcteur de tâches – Sérum révélateur (sérum na zosvetlenie tmavých škvŕn, značka: Pure White, výrobná dávka: 0BBEB0, 0B00B0)
Výrobok obsahuje zakázané látky – Hydroquinone a Clobetasol propionate, čo je v rozpore nariadením Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch. Hydrochinón môže spôsobiť podráždenie pokožky a dermatitídu. Clobetasol propionate patrí do skupiny kortikosteroidov, ktorý je viazaný na lekársky predpis. Môže spôsobiť podráždenie pokožky a endokrinné problémy.
 3, Lait éclaircissant Soin Hydratant Nourrissant CAROTTE (výrobok na zosvetlenie pokožky, značka: Pr. Francoise Bedon Paris, výrobná dávka: S201292 201297)
Vo výrobku bola zistená prítomnosť zakázanej látky – hydroquinone, čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch. Hydrochinón môže spôsobiť podráždenie pokožky a dermatitídu.
 Výrobky boli ponúkané cez internet. Je možné, že sa nachádzajú aj v Slovenskej republike. Podrobnejšie informácie o predmetných výrobkoch nájdete tu: https://bit.ly/RAPEX-11-1-2022

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com