Slováci, otestujte si vašu logiku! Hádanka sa zdá byť jednoduchá, ale pritom vás skutočne potrápi!

Vedeli ste, že prvé hádanky sa objavili v Babylone? Milujeme ich dodnes a pri ich riešení dokážeme presedieť s priateľmi aj polku dňa.

Nielenže sú zaujímavé, no taktiež aj užitočné pre ľudí v každom veku. Deťom pomáhajú zlepšovať ich slovnú zásobu a starších chránia pred vznikom demencie. Pripravili sme si pre vás 4 hádanky, ktoré vás a vašu rodinu určite zaujmú, snažte sa ich všetky vyriešiť ( bez podvádzanie a pozerania si správnej odpovedi )

1. Rozbitá soška:
John bol sám doma a počul, že niečo spadlo v spálni. Potom, ako vkročil zistil, že sa rozbila obľúbená soška jeho manželky. V tom momente niekto vybehol z izby. John sa snažil chytiť cudzinca, no ako vybehol na ulicu, zarosili sa mu okuliare, pretože vonku bolo chladno a nič nevidel. Cudzinec zmizol. John povedal príbeh policajtovi, ktorý odmietol vyšetriť prípad. Povedal mu, nech neklame a prizná sa, že to on rozbil sošku.

2. Mucha v káve
Brendon si objednal kávu a našiel v nej muchu. Zavolal si čašníčku a povedal, že chce novú kávu. Dostal ju a hneď ako si párkrát usrkol, nahneval sa. Zistil, že dostal ten istý pohár kávy.

3. Ktoré dvere sú najbezpečnejšie?
Jedného rána zostala malá Mary uväznená v hrade v Costa Rica. V ňom sa nachádzajú 4 dvere, ale len jedny vedú na slobodu. Dvere sa otvorili nasledovne:

1: Láva, ktorá by okamžite roztavila každého
2: Klaun zabijak, ktorý by dobil každého na smrť
3: Smrteľný mráz, kvôli ktorému by každý zmrzol
4: Policajt, ktorý by zastrelil ženy aj mužov

4. Pán James je mŕtvy:
Pána Jamesa našli mŕtveho v jeho izbe. Izba nemala žiadne okná a dvere boli zavreté. Iba štyria ľudia mali kľúče od tejto izby. Kto z nich zabil pána Jamesa?

Slúžka Sophia: „Prišla som ho zobudiť, keď som ho uvidela mŕtveho, rozkričala som sa!“
Sluha John: „Keď som počul krik, bežal som do izby, rozsvietil som svetlá a uvidel pána Jamesa s nožom v jeho krku.“
Vychovávateľka Sarah: „Bežala som vedľa Johna a keď rozsvietil miestnosť, videla som všade krv.“
Kuchár Jack: „Pripravoval som raňajky a nič som si nevšimol.“

 

 

Odpoveď na hádanku rozbitá soška: Áno, klamal. John povedal, že utekal na ulicu za zlodejom, no zarosili sa mu okuliare. Lenže tie sa zarosia iba keď osoba vojde z chladného prostredia do teplého. Jednoducho sa bál ženy preto, lebo rozbil jej obľúbenú sošku.

Odpoveď na hádanku mucha v káve: Druhá káva už bola osladená a Brendon si svoju prvú osladil ešte predtým, než v nej našiel muchu.

Odpoveď na hádanku, ktoré dvere sú najbezpečnejšie: Dvere číslo 4. Policajt by zastrelil ženy aj mužov, no Mary je dieťa.

Odpoveď Pán James je mŕtvy: Bola to Sophia. Ak by bola miestnosť tmavá, nevedela by, že pán James tam leží, pokiaľ by o tom už nevedela.

ZDROJbrightside.me

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com