Slováci na toto veľký POZOR: Polícia upozorňuje na podvody pri bankových prevodoch

Zlodeji našli nový spôsob, ako od Slovákov získať peniaze.

Bratislavská krajská polícia eviduje za krátky čas viacero prípadov nového modelu podvodného konania na internete. Dochádza pri ňom k zneužitiu platobnej karty. Upozornila na to hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková.

Polícia dodala, že ide o neznámeho páchateľa, ktorý cez jednu z bezplatných mobilných aplikácií slúžiacich na konverzáciu kontaktuje ľudí, ktorí sú aktívni na inzertných portáloch. Páchateľ predajcovi napíše, že za inzerované veci mu posiela peniaze cez internetový odkaz. „Po otvorení odkazu poškodení s cieľom získania dohodnutej sumy vyplnia na uvedenej stránke všetky údaje zo svojej platobnej karty vrátane bezpečnostného kódu a taktiež SMS kódu, ktorý im príde z banky. Platby sú ihneď zrealizované, a tak poškodené osoby prichádzajú o svoje peniaze,“ opísala Martiniaková.

Dodala, že vždy ide o rôzne telefónne čísla, ktoré nie sú registrované na území Slovenska, a tiež môže ísť o anonymný dobíjací predplatený systém bez uvedenia konkrétneho používateľa. Bankové účty, na ktoré podvodné platby odchádzajú, sú vo väčšine prípadov tiež mimo územia Slovenska.

Ďalší spôsob spáchania podvodu spočíva v tom, že poškodené osoby dostanú SMS, kde je uvedené, že im bude doručená zásielka zo Slovenskej pošty, avšak táto zásielka im príde až po uhradení poplatku cez priložený internetový odkaz. Následne poškodené osoby vyplnia všetky údaje týkajúce sa ich platobnej karty, a tak opäť dochádza k podvodným bankovým prevodom,“ spresnila Martiniaková.

zdroj: TASR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com