Slováci na toto veľký POZOR: Nebezpečný vírus v telefónoch! Ľudia kvôli tomu prišli o stovky eur

Vírus Joker sa objavil v niektorých mobilných aplikáciách. Môže ukradnúť nielen kontakty a správy, ale aj peniaze. Prihlasuje ľudí na drahé predplatné. Spoločnosť Google už tieto aplikácie, ktoré môžu používateľov stáť až 280€ ročne, odstránila zo svojho obchodu Play.

Podľa denníka Daily Mirror sa v ôsmich aplikáciách môže nachádzať nebezpečný vírus. Varuje pred vírusom s názvom Joker, ktorý môže získať prístup k správam a kontaktom ľudí a napríklad ich prihlásiť na drahé predplatné.

Kompromitujúce aplikácie, konkrétne Auxiliary Message, Element Scanner, Fast Magic SMS, Free CamScanner, Go Messages, Super Message, Great SMS a Travel Wallpapers, už spoločnosť Google zo svojho obchodu Play odstránila. „Ak máte niektorú z týchto aplikácií nainštalovanú, čo najskôr ju odstráňte,“ varovala aj belgická polícia.

Vírus Joker bol pravdepodobne vytvorený v roku 2017 a dokáže používateľov pripraviť o veľa peňazí. Okrem krádeže správ a kontaktov z napadnutého telefónu prišli niektoré obete až o 240 libier ročne (280 €).

Odborníci preto odporúčajú sťahovať aplikácie len zo spoľahlivých zdrojov, ako je napríklad obchod Google Play, a neklikať na neznáme odkazy a reklamy. Podľa bezpečnostnej spoločnosti Zimperium sa Joker od roku 2020 objavil vo viac ako 1 000 telefónoch.

zdroj: mirror.co.uk

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com