Slováci, NA TOTO OBROVSKÝ POZOR! Podvodníci zneužili značku Lidlu, môžu prevziať kontrolu nad vašim smartfónom!

Prostredníctvom sociálnej siete WhatsApp sa šíri scam, ktorý upozorňuje na 50. narodeniny spoločnosti Lidl, od ľudí žiada šírenie tejto informácie a následné stiahnutie podvodnej aplikácie, ktorá bude sledovať vašu aktivitu.

Dajte si pozor, ide o hoax. O tejto skutočnosti informuje stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR na Facebooku.

O ČO IDE

Po tom, čo na tento odkaz kliknete, tak ste presmerovaný na externú stránku. Stránka ale nepatrí spoločnosti Lidl, ale neznámemu útočníkovi.

Následne ste vyzvaný, aby ste sa zapojili do súťaže, ktorá má vyvolať pocit, že je pod záštitou spoločnosti Lidl.

Potom, ako sa zapojíte do žrebovania, tak na konci uvidíte notifikáciu, ktorá vás informuje o tom, že ste sa stali šťastným výhercom. Následne vás systém vyzve, aby ste sa podelili o tento úspech s ďalšími priateľmi na WhatsAppe inak neodomknete výhru.

V poslednom kroku, ako nezdieľate túto správu s desiatkami vašich kontaktov, tak vás stránka vyzve k stiahnutiu aplikácie. Zatiaľ, čo predtým ste šírili „len spam“, tak tu by ste mali spozornieť a nič nesťahovať do vášho smartfónu. Dôvodom je, že stiahnutá aplikácia môže aktívne sledovať nielen vašu aktivitu v smartfóne, tak zároveň môže získať aj oprávnenia, ktorými môže prevziať kontrolu nad vašim smartfónom.

VAROVANIE SPOLOČNOSTI LIDL

Spoločnosť Lidl Slovensko na svojej oficiálnej facebookovej stránke pripomína, že svoje súťaže naďalej komunikuje IBA tradičnou cestou, to znamená cez ich oficiálny fanúšikovský profil alebo na ich webe www.lidl.sk

Zdroj: https://www.facebook.com/224564804326967/posts/4494844687298936/

RADY POLÍCIE 

V prípade, ak ste aplikáciu už stiahli do svojho zariadenia, tak vám ju odporúčame obratom odstrániť.

Ak vám vznikla akákoľvek škoda, alebo ste prišli o penaize na vašom účte, kontaktujte vašu banku pre zablokovanie karty a choďte aj na políciu.

 

zdroj: Hoaxy a podvody – Polícia SR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com