Skutočný príbeh lásky z druhej svetovej vojny: V noci jej tajne odstrihol prameň vlasov. Po 65 rokoch ich vrátil svojej milovanej

Tento príbeh sa začal písať pred mnohými rokmi a dnes to vyzerá skôr ako predloha na skvelý film ako realita. Ľudia o ňom vždy rozprávajú a verte, že na to majú dôvod.

Ukrajinka Morkyna Jurzuk a Talian Luigi Pedutto sa stretli roku 1943 v nemeckom zajateckom tábore v Rakúsku. Ich pohľady sa okamžite stretli. Aká je nádherná! Musím ju ochrániť. A tie jamky na líčkach! „, Pomyslel si. „Aký je chudý! Nakŕmim ho „, preblesklo jej hlavou. Od tej doby sa z dvoch osudov stal jeden. Nasledujúce dva roky boli vždy spolu a nevedeli zo seba spustiť oči. Mokryna nevedela taliansky a on ani slovo po rusky, ale pohľady a dotyky povedali oveľa viac. Vedela som, ako sa taliansky povie „Milujem ťa. Pred ním som to ešte nikomu nepovedala, „povedala Mokryna.

Rok 1945 bol rokom víťazstvo. Uprostred radosti z oslobodenia však nastal smútok. Boli si vedomí toho, že Taliana nepustí na území ZSSR a Ukrajinka nepovolí odcestovať do kedysi fašistického Talianska. Ich láska bola až príliš perfektné. Dievča museli takmer s použitím násilia odniesť z tábora.

Luigi všetko sledoval. V ruke držal kúsok papiera s adresou a pramienkom jej vlasov, ktorý jej tajne odstrihol noc pred rozlúčkou. „Vrátim ti ho. Určite ti ho vrátim, „pomyslel si Luigi so slzami v očiach.

Roky plynuli a Luigi neprestal Mokrynu hľadať, ale vtedajší režim „Železnej opony“ mu nedal šancu nájsť svoju milovanú.

Zamilovaný párik sa teda rozhodol žiť život oddelene od seba so svojimi rodinami, ale prešlo 65 rokov a svetielko prvé lásky nevyhaslo z ich duší. Teraz už 81-ročný Luigi Pedutto sa obrátil na ruskej média v nádeji, že mu pomôžu nájsť Márii (ako ju sám hovoril). Keď na jej dvere zaklopal novinár, nezostala v nemom úžase. Po otázke, či vie kto ju hľadá, ihneď nasledovala odpoveď: „Luigi Pedutto z Talianska“. Mladí ľudia sa s otvorenými ústami nemohli zbaviť údivu. Ani po 65 rokoch nemohla stará žena zabudnúť na toto meno a bola si istá, že to bol jej milovaný, kto ju hľadal.

Pri prvom stretnutí sa ani jeden z nich neubránil slzám. „Mária!“, Vykríkol a s plačom ju objal. „Jamky! Tie jamky! „Zostali presne také ako predtým. Staručký Talian kľačal na kolenách so zopnutými rukami a taliansky povedal: Poďakoval tak Bohu a jeho viere za príležitosť, že sa mohol dožiť tohto momentu. Vrátil jej späť pramienok vlasov a dodržal tak sľub, ktorý si kedysi dal.

Luigi a Mária sa aj naďalej pravidelne navštevujú vo svojich príbytkoch. Počas návštevy v Taliansku Luigi požiadal svoju lásku o ruku a ona súhlasila.

zdroj: myjsmezeny.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com