Skupina Pentatonix nahrala svoju verziu skladby Sound Of Silence. Nie je prekvapujúce, že si podmanila celý internet. TOTO musíte počuť!

Myslím, že pieseň The Sound Of Silence netreba nikomu predstavovať. Pieseň zložila hudobná dvojica Simon & Garfunkel v roku 1964. Je zaujímavé, že nebyť tejto piesne, je veľká pravdepodobnosť, že duo Simon & Garfunkel by už nikdy nič nevytvorilo. Pieseň pochádza z prvého albumu skupiny „Wednesday Morning, 3 A.M.“. Bohužiaľ, album vydaný v roku 1964 bol úplným prepadákom. Prepadák bol taký veľký, že Paul Simon sa rozhodol vrátiť z USA do Anglicka a Art Garfunkel sa vrátil študovať na Kolumbijskú univerzitu.

A vtedy sa stal zázrak. Pieseň „The Sound of Silence“ sa dostala na prvé miesto v jednom z najprestížnejších rebríčkov Billboardu. Duo sa rozhodlo pokračovať v spoločnej tvorbe a vznikli ďalšie piesne.

Je to, samozrejme, veľmi zaujímavý hudobný príbeh. Veľkosť piesne sa však prejavuje aj tým, či ju preberú iní umelci. A pieseň The Sound of Silence je veľmi populárna v rôznych štýloch.

Tentoraz je tu verzia a capella v podaní skupiny Pentatonix. Táto skupina sa špecializuje na nahrávanie vlastných, veľmi originálnych verzií známych piesní. Posúďte sami, či sa vám táto verzia páči. Tešíme sa na vaše pripomienky!

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com