Skôr než bude neskoro tieto fakty o financiách by mal vedieť každý! Šetríte si alebo rozhadzujete všetko čo zarobíte?

Hovoríte si ako je možné, že moji rovesníci si v mojom veku dokážu postaviť dom a založiť biznis. Nuž niektorí to proste s peniazmi vedia. Ale nezúfajte tu je pár rád ako pracovať s financiami a čo by ste o nich mali vedieť.

1.Deti sú nákladné:
Nie neznamená to, že nemáte mať deti, ale to že deti sú určitá záťaž pre vašu peňaženku, preto by ste na to mali byť pripravení. Nechcete predsa celý život len hľadieť na to, či máte dosť peňazí uživiť svoju rodinu, ale chcete si užívať chvíle aj so svojimi deťmi a na to treba peniaze.

2.Nebojte sa povýšenia!
Podľa výskumov ak pracujete na nejakej pozícií viac než tri roky, treba to zmeniť. Nemyslím však zamestnávateľa, ale možno sa aspoň pokúsiť, aby ste boli povýšený. Veľa ľudí sa hanbí žiadať o povýšenie, cítia sa trápne, ale to je zlé zmýšľanie, nie je trápne požiadať o vyšší plat či povýšenie. A takisto povýšenie môže veľmi pomôcť vašej finančnej situácií.

3.Prenájom či kúpa?
Nie je také ľahké povedať čo je lepšie. Ale medzi splácaním hypotéky a platením podnájmu je pár rozdielov. Ak máte splácať hypotéku, míňať peniaze na nábytok a prerábku, pričom peniaze potrebujete ako soľ na iné veci, tak je lepšie bývať na prenájom. Ak sa preto rozhodujete medzi prenájmom a kúpou, radšej si dvakrát prepočítajte na čo máte a čo sa vám viac oplatí.

4.Zdravie a vzdelanie:
Zdravie a vzdelanie sú dve veci, do ktorých nikdy neváhajte investovať. Vlastniť fyzické a duševné zdravie je viac než čokoľvek iné. Preto si doprajte oddych, dovolenky a priadne jedlo a takisto vzdelanie, ktoré vám môže otvoriť dvere, ktoré boli doteraz pre vás zavreté.

5.Investícia do neznámeho nikdy!
Je pravda, že niekedy aj motyka vystrelí, ale na to sa skutočne netreba spoliehať. Svoje úspory investujte len skutočne do vecí o ktorých viete, že sa vám peniaze vrátia. Nehanbite sa požiadať o radu aj odborníka veď pokiaľ ide o investíciu väčšieho množstva peňazí treba byť opatrný.

6.Staré dlhy:
Ak aj vy fungujete štýlom, na ten dlh si požičiam a ten nový splatím neskôr, verte že je to nekonečný kruh. Najlepším riešením je uskromniť sa a dlhy splatiť!

7.Priatelia a nové kontakty:
Ani peniaze vám nemôžu vynahradiť dobrého priateľa. Je pravda, že vám môžu získať veľa nových ale rozhodne nie pravých priateľov. Udržujte si staré priateľstvá aj napriek tomu. Že číslo na vašom konte stúpa.

8.Kvalitné oblečenie a produkty:
Ak si kúpite kvalitné oblečenie, vydrží vám dlhšie než to lacné a neuveríte, ale takto aj ušetríte, lebo kvalitné veci vám vydržia dlhšie a nemusíte ich neustále vymieňať a kupovať nové.

9.Stop impulzívnym nákupom:
Najhoršie čo existuje sú impulzívne nákupy, z ktorých sa chvíľu tešíte, ale potom príde ľútosť nad tým, že ste minuli veľa peňazí na zbytočnosti, ktoré v skutočnosti nepotrebujete.

10.Dôchodok:
Poviete si, že ste ešte mladý a dôchodok je ďaleko, ale ani sa nenazdáte a budete mať 70 a malé číslo na konte. Preto si radšej každý mesiac odložte nejakú sumičku a na dôchodku budete už len užívať.

11.Varte doma:
Ak si myslíte, že stravovaním sa v reštauráciách a jedálňach vás vyjde lacnejšie ste na omyle. Práve naopak, skúste si sami doma navariť a uvidíte, že ušetríte aj nejakú tú korunu. Okrem toho, budete vedieť čo do jedla dávate a bude ja chutnejšie a zdravšie.

12.Sporte:
Nikdy neviete, čo sa môže stať! Preto majte v zálohe vždy rezervu, ktorá vás pri nečakanej situácií zachráni. Ani to nebudete čakať a pokazí sa vám televízor alebo práčka. Kde zoženiete peniaze na kúpu nových spotrebičov či opravu auta, keď žijete z výplaty do výplaty? Preto myslite aj na nečakané situácie a z každej výplaty si odložte nejakú čiastku!

13.Partner a financie:
S partnerom musíte ťahať za jeden špagát aj vo finančnej oblasti. Nikdy neušetríte, ak jeden z vás peniaze míňa a druhý ich krvopotne šetrí. Dohodnite sa s partnerom na tom, kam pôjdu vaše mesačné príjmy. Niečo si spoločne odložte, napríklad na dovolenku, a zo zbytku si vyhraďte financie na platenie účtov, na jedlo a podobne.

14.Vedľajší príjem:
Skúste nejakú investíciu, ktorá vám môže zarobiť nejaké peniaze bokom. Nemyslíme tým, že máte pracovať od rána do rána u rôznych zamestnávateľov, ale skôr nájsť nejaký vedľajší zdroj príjmu. Veď dnes sa oplatí mať nejaké peniaze bokom!

ZDROJ: brightside.me

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com